Poslední zápas základní části čeká Bílé Tygry ve Zlíně

Date of publication Author Jan Rachota

Poslední zápas základní části ročníku 2004/2005 čeká Bílé Tygry na ledě loňského mistra ze Zlína. Ten i letos hraje ve výtečné formě a již s předstihem si zajistil vítězství po základní části Tipsport extraligy. Výsledek tohoto zápasu tak pro Hamé již nic zásadního neřeší, ale pro Bílé Tygry může mít případné vítězství punc zlata. Stále totiž existuje možnost, že by v případě zaváhání Pardubic Tygři obsadili čtvrtou příčku, která znamená pro první dvě utkání prvního kola play - off výhodu domácího prostředí.

Základní informace o HC Hamé Zlín

Klub: HC Hamé Zlín
Rok založení: 1928
Klubové barvy: žlutá a modrá
Kapacita stadionu: 6830
Vedení klubu:
Prezident klubu: Ing. Leoš Novotný
Generální manažer: Ing. Zdeněk Venera
Trenéři „A“ mužstva: Bokroš, Stuchlík
Internetové stránky: www.hchame.cz, neoficiální www.hczlin.cz

Zprávy ze Zlína

V minulém kole podlehli Medvědi v domácím utkání 0:2 rozjetému Litvínovu. V celkově ne moc kvalitním zápase bylo na domácím Zlínu až příliš znát, že mu již téměř o nic nejde. Hosté z Litvínova se tak chopili šance a díky dvěma brankám z druhé třetiny si zajistili postup do vyřazovacích bojů, ve kterých se střetnou právě se Zlínem. Ostudných výkonů se však Hamé v letošní sezóně dopouštělo spíše výjimečně, tým vedený charismatickým koučem Ernestem Bokrošem procházel letošní sezónou jako nůž máslem. Tým je postaven na hvězdných výkonech dua Leška – Balaštík, obranné práci bratří Hamrlíků a jistotě v bráně v podobě Igora Murína. Není radno však podceňovat ani ostatní formace Medvědů, zápas dokáže rozhodnout kterákoliv z nich. Po zápase proti Tygrům možná propuknou v kabině Medvědů malé oslavy. Krom jistého vítězství celého týmu v základní části, může vítězství v tabulce střelců obhájit Jaroslav Balaštík. Ten má před posledním kolem komfortní náskok pěti branek na druhého Čalouna, který však hraje v parádní formě a ani pětibranková exploze pro něj není překážkou.

Statistiky HC Hamé Zlín

Leška Petr                49(11+38)
Balaštík Jaroslav         46(30+16)
Erat Martin               43(20+23)

Murín Igor                      1,71/zápas - úspěšnost 94,07 (39 zápasů)
Altrichter Martin               2,31/zápas - úspěšnost 92,06 (14 zápasů)

Zprávy z Liberce

Brankové hody nabídli Bílí Tygři divákům ve Svijanské aréně v posledním utkání proti Plzni. Tu porazili 6:3, když se pod výsledek nejvíce podepsal Václav Nedorost, který si připsal hattrick. Tento výsledek dal Bílým Tygrům ještě šanci bojovat o čtvrtou příčku, musí však čekat na zaváhání Pardubic. Ty si nedělní kolo odložily kvůli chřipkové epidemii, která řádí v týmu. Pokud by perníkáři ve zbývajících dvou zápasech získali méně jak dva body a Tygři ve Zlíně zvítězili, začínalo by první kolo play - off v neděli 6.3. ve Svijanské aréně. V opačném případě by Bílí Tygři začínali v Pardubicích. Pár dní před startem play-off trápí trenéra Palečka situace kolem gólmanů. Hnilička i Falta jsou nachlazení, proto zřejmě ve Zlíně nastoupí třetí brankář Stejskal. Pokud by se tak skutečně stalo, byla by to pro mladého golmána extraligová premiéra. Stejskal sice už v extralize chytal, ale byla to pouze minuta v domácím utkání s Pardubicemi 22. října loňského roku. Pavel Falta měl tehdy problémy s bruslí. A tuto epizodu nelze považovat za řádný zápas, alespoň Jirka Stejskal to tak nebere. K dispozici trenérům nebudou dlouhodobí marodi Moravec, Modrý a Holub. Z dalších hráčů má problémy Jan Plodek, který si stěžoval na bolavá třísla.

Vrbata Radim                37(18+19)
Nedorost Václav             32(14+18)
Vaic Ľubomír                26(12+14)

Hnilička Milan              2,32/zápas - úspěšnost 92,79  (46 zápasů)
Falta Pavel                 1,70/zápas - úspěšnost 93,59  ( 7 zápasů)

Postavení týmů v tabulce po 51. kole

1. HC Hamé Zlín                      142: 98   104
5. Bílí Tygři Liberec                145:118    90

Sestavy v posledních utkáních:

Bílí Tygři Liberec: Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Ovčačík, Jiří Hanzlík, Jareš, M. Duben - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - Čermák, Rataj, Tomajko - Podkonický, Vaic, V. Novák - P. Rozsíval, Klimenta, Víšek.

HC Hamé Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas, R. Hamrlík, - Balaštík, Leška, Veselý - Okál, Mokrejš, Záhorovský - Čajánek, Bonk, Jenáček - Barinka, M. Čech, Kováčik.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR