Posila pod lupou: Obrovská šance v první třetině i skolený Janus. Hra do těla mi ale nevadí, hlásí Řepík

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c – Po vítězném zápase s Litvínovem zastihnu Michala Řepíka v útrobách Home Credit Arény již vysprchovaného a převlečeného do košile a společenských kalhot tak, jak velí nové pravidlo hlavního kouče: na zápas jedině v obleku. Dříve, než v něm ale vyšel před šatnu, aby zodpověděl mé otázky, absolvoval Michal své druhé extraligové vystoupení v dresu Tygrů. Na to, jak si při něm počínal, jsme se zaměřili v následujícím článku.

19 minut a 20 vteřin strávených na ledě, pět střel na bránu a dva hity. I takové je vysvědčení Michala Řepíka z úvodního domácího klání s Litvínovem. V něm si zkušený předák připsal na své konto hned několik zajímavých momentů.

Tím vůbec prvním byla vyložená šance z druhé poloviny úvodní třetiny, kdy v přesilovce 4 na 3 netrefil poloodkrytou Janusovu branku. “Ten puk byl odražený a trochu skákal, netrefil jsem to vůbec dobře. Měl jsem ho hodně před sebou a chtěl to napálit, ale minul jsem,“ litoval Řepík promarněné velké šance, která Tygry mohla poslat do vedení.

O malou chvíli později se ale Michal již z úvodního gólu mohl zaradovat, byť nebyla adresována jím, ale z hole Petra Ulrycha. „Byla tam vyhraná bule, Birna to pak posouval na Ulyho, šli jsme do brány, Uly střílel a Janusovi to tam prošlo asi pod rukou,“ snažil se rozpomenout na gólový moment Řepík, který byl v onu chvíli překonanému Janusovi a jeho kleci nejblíže.

Že by ale byl připravený puk do brány případně doklepnout, popřel. „Asi jsem nebyl ideálně blízko, abych to případně tečnul, ale to není důležité. Důležité bylo, že ten gól padl,“ ujasňoval.

V další fázi utkání mohli diváci Michala spatřit v akci nejen v přesilovkách, na které je často nasazován. K vidění Řepík byl i v lehce kuriózním momentu, na jehož konci se k zemi poroučel litvínovský gólman Janus.

„Byl jsem rozjetý, on za bránou u mantinelu hrál puk. Jasně, nesmím do něj narazit. Na druhé straně on už puk odehrál a měl by z cesty uhnout, ale postavil se mi tam a já už nemohl zastavit a narazil jsem do něj,“ komentoval celou situaci Řepík, za niž od rozhodčích vyinkasoval své první dvě letošní extraligové trestné minuty.

Jak ale sám řekl, hra do těla mu nevadí, spíš naopak. Zvykl jsem si v Kanadě, tam se to musí dělat. Patří to k mé hře," netajila se nová posila, která si na svůj úvodní gól bude muset ještě počkat. Jak asi dlouho?

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu