Porazili jsme velmi kvalitního soupeře, říká Dušan Gregor

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Úterní hokejový zápas nepostrádal nic. Bylo v něm vše, co k dobrému hokeji patří. Dušan Gregor se na střídačce domácího celku rozhodně nenudil a jak vlastně vypadal zápas s pražskou Spartou v jeho očích?

Trenére, jak byste zhodnotil zápas proti Spartě?

Dnes jsme porazili velmi kvalitního soupeře, kdy v některých fázích zápasu měl dokonce navrch. Potvrdilo se, že štěstí k hokeji patří. Sparta sice šťastně vyrovnala na 2:2, nám se pak ale podařilo kontrovat. Nicméně výsledek neodpovídá průběhu zápasu, ale myslím, že jsme nepodali špatný výkon. Mužstvo je pod psychickým tlakem, což se ukázalo za stavu 2:1, kdy nám chyběl pohyb, kdy křečovitost provázela veškeré naše činnosti, kdy chyběla lehkost a uvolněnost při hře. Pro nás je hodně důležité, že jsme tak kvalitního soupeře, jakým Sparta je, dokázali porazit. Ta vůle a zodpovědnost nám musí zůstat i v dalších zápasech. Já jsem velmi rád, že to dnes tak dopadlo. Oceňuji výkon soupeře, ale oceňuji i výkon našeho mužstva, které se s tím výsledkem popralo. Byl to zápas se šťastným koncem a vítězstvím pro nás.

Pane Gregore, jak jste byl dnes spokojen s výkonem nováčka v týmu Jiřího Šimánka?

My jsme ty dvě první lajny poskládali s určitým záměrem a já si myslím, že „Šimy“ ještě dokáže, že si zaslouží přítomnost v nich. Dnes už nějaké své možnosti naznačil. Je to pravák, kterého ta první formace potřebuje ať už směrem do přesilovek, nebo směrem do určitých činností praváka. On sám by určitě potřeboval nějaký gól, aby naplno podpořil sílu prvního útoku.

Jak jste se cítil, když hosté vyrovnali a měli v té fázi hry navrch?

Já bych teď nerad říkal, jestli jsem věřil nebo nevěřil v těchto chvílích ve výhru. Člověk by měl být stále pozitivní. Já na tuto pozitivní energii věřím a pokud ji nemáte a nevěříte si, tak je pak těžké v cokoliv věřit a dokázat. V těch chvílích mi bylo hodně úzko, abych se přiznal, protože Sparta měla skutečně navrch a já jsem velmi rád, že ten rozhodující gól, gól který ten zápas zvrátil na naši stranu, se povedl Petrovi. Je to hráč, u kterého jsem věřil, že nás nakopne a zatím se mu to daří a já jsem tomu rád.

Pane Gregore děkuji za rozhovor a přeji Vám mnoho úspěchů v dalších zápasech.

Slavná trojice aneb selská jízda