Poradí si Tygři v těžké situaci s nastartovaným Mountfieldem?

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V úterý pokračuje hokejová 02 extraliga již svým třináctým kolem, což znamená, že duel Bílých Tygrů s českobudějovickým Mountfieldem uzavře první čtvrtinu dlouhodobé části. Liberečtí neprožívají nejvydařenější období a po pěti porážkách v řadě je navíc čeká těžký soupeř. Přijďte podpořit Tygry do Tipsport areny, začíná se v 18:30.

HC MOUNTFIELD

Po loňské nevydařené sezóně se tým Budějovic příliš nezměnil, vedení dalo najevo svou důvěru v práci trenéra Tlačila a kádr zůstal z velké části i před novým ročníkem nezměněn. Obranné řady posílili zkušení Snopek s Melicharem, naopak z týmu odešli Frolo, Sičák, Toman a Mucha, z útočníků se po tahanicích okolo platnosti smlouvy nakonec s Mountfieldem rozloučil Radek Duda, který zamířil do Chomutova.

Vedení navíc vyřešilo spory s Tomášem Kůrkou, který se během léta připravoval v Táboře, nakonec ale došlo k dohodě a zkušený útočník patří od prvních kol k tahounům Mountfieldu. Asi největší přestupovou bombu připravili Jihočeši svým fandům na minulý víkend, když oznámili příchod zkušeného forvarda Michal Mikesky, který ukončil své angažmá v ruském Novosibirsku.

Jiří Šimánek před rokem hostoval v Liberci. Nyní už ale opět nosí dres Mountfieldu.

Vstup do sezóny se českobudějovickým hráčům podařil. Z prvních sedmi zápasů získali svěřenci trenéra Tlačila úctyhodných patnáct bodů a usadili se v horních patrech tabulky. V posledních dvou duelech ale Jihočeši tolik neoslnili, protože ve Zlíně prohráli 2:5 a doma podlehli Spartě 2:3 po nájezdech. I v Liberci se budou hráči Mountfieldu jistě spoléhat na nejproduktivnějšího muže svého týmu Tomáše Kůrku, svou znalostí libereckého prostředí navíc může pomoci Jiří Šimánek, který v loňské sezóně pod Ještědem hostoval.

Informace o klubu

Rok založení: 1928
Klubové barvy: bílá, červená a modrá
Web: hokejcb.cz

Hlavní trenér: Jan Tlačil
Asistent: Milan Kupka
Trenér brankářů: Ladislav Gula
Vedoucí mužstva: Vladimír Plánička

Útočníci:
Kůrka Tomáš   12 (7+5)
Vak Tomáš      8 (2+6)
Gulaš Milan    6 (6+0)

Obránci: Gřegořek Petr 5 (1+4) Melichar Josef 4 (3+1)

Brankáři: Turek Roman 2,22 branky na zápas/úspěšnost 93,07% Kovář Jakub 3,19 branka na zápas/úspěšnost 89,74%

Poslední tři utkání

10. kolo  České Budějovice vs. Karlovy Vary   4:3
11. kolo  Zlín vs. České Budějovice           5:2
12. kolo  České Budějovice vs. Sparta         2:3 sn

Změny v kádru

Přišli:
Jan Snopek       - obránce (Pardubice)
Josef Melichar   - obránce (Tampa Bay Lightning – NHL)
Michal Mikeska   - útočník (Novosibirsk – KHL)
Tomáš Rod        - útočník (návrat z hostování)
Petr Sailer      - útočník (návrat z hostování)

Odešli:
Milan Toman - obránce (Kladno) Ján Mucha - obránce (Karlovy Vary) Vladimír Sičák - obránce (Vítkovice – hostování) Tomáš Frolo - obránce (Ml. Boleslav – hostování) Radek Duda - útočník (Chomutov) Ivan Huml - útočník (Brno)

Bílí Tygři neprožívají nejpovedenější období. Nedělní prohra v Brně byla již pátou v řadě a celkově osmou v sezóně, navíc výsledek 7:2 od beznadějně posledního celku soutěže čekal jen málokdo. Kometa už v několika předešlých utkáních ukázala, že hokej hrát rozhodně umí, ani varovná slova trenéra Kalouse si ale Tygři k srdci nevzali a v moravské metropoli podali zatím nejhorší výkon sezóny.

Zlepší se nálada na liberecké lavičce po duelu s Jihočechy?

Severočechům zatím nepomohly ani pokusy o zařazení mladých hráčů do sestavy. Vařecha, Pavlů nebo Skořepa určitě nezklamali, ale nahradit zraněné Podkonického, Plodka a do nedávna ještě Bartoviče se zatím nedaří. A dobře v posledním době nefunguje ani liberecká obrana.

V rychlém sledu zápasů se ale Tygři musí rychle oklepat, protože je v tomto týdnu vedle duelu s Mountfieldem čeká ještě ve čtvrtek zápas s Boleslaví a v neděli výjezd na led prvních Vítkovic. Nicméně nejlepším prostředkem, jak si udobřit po právu rozezlené fandy, by byl zisk tří bodů již v úterý.

K týmu už by se mohli připojit i dvě nové zámořské posily, útočník Dennis Packard a bek Jason DeSantis. O jejich příchodu se více dozvíte zde .

Poslední tři utkání

10. kolo  Kladno vs. Liberec   5:3
11. kolo  Liberec vs. Slavia   2:5
12. kolo  Brno vs. Liberec     7:2