Podali jsme perfektní týmový výkon, praví Petr Vampola po vítězství nad Pardubicemi

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Bílí Tygři uspěli v prvním utkání po olympijské přestávce a i díky tomu poskočili na desátou, tedy postupovou, pozici v tabulce. Hodně byl u toho vidět útočník Petr Vampola, jenž pardubického brankáře Júlia Hudáčka překonal hned dvakrát a výrazně se tak podílel na liberecké výhře.

Petře, jak hodnotíš utkání s Pardubicemi?
Pozitivně. Vyhráli jsme, máme tři body. Víme, o co hrajeme a že ty body jsou pro nás zlaté. Máme před sebou ještě čtyři zápasy, které musíme zvládnout, aby jsme postoupili z té vytoužené desítky.

Olympijská pauza týmu prospěla, říká Petr Vampola.
Pardubičtí se prosadili jen jednou, poslední dobou dostáváte méně branek než dříve v sezoně...
Možná jsme si uvědomili, že jenom poctivou prací se dostaneme k úspěchu. V pauze jsme to hodně stmelili a řekli jsme si spoustu věcí. Dnes jsme podali perfektní týmový výkon, každý hráč zahrál skvěle a já věřím, že to v pátek potvrdíme.

Sám jsi skórovat dvakrát, co bys k tomu řekl?
Hrálo se mi dobře. První gól jsem dal po krásné přihrávce před branku od Médi. Podruhé jsem se prosadil poté, co přečíslení skvěle vyřešil Tomáš (Filippi – pozn. redakce) a mě se to povedlo, na rozdíl od první třetiny, zvednout. Dostal jsem pěkné pasy a naštěstí mi to tam spadlo.

Vlétl jsi do toho jako utržený ze řetězu. Co se s tebou stalo?
Jeden kamarád mi psal, že mě dal do svého fantasy týmu, takže to mě vyhecovalo. (smích) Ne, ve skutečnosti je to tak, že víme, o co jde. Připravoval jsem se na těch posledních pět zápasů, je mi jasné, o co teď jde, a chci týmu co nejvíce pomoci. Od toho tady hraju a jsem hrozně rád, že se to dneska povedlo. Věřím, že tu desítku zvládneme, a nic jiného nás momentálně nezajímá. Nešlo ale jen o mě, hráli jsme skvěle týmově. Jak říkám, tu pauzu jsme využili k tomu, abychom si sedli a řekli si k tomu několik věcí. Díky tomu jsme dnes podali perfektní týmový výkon.

Vyhráli jste nyní poprvé třikrát za sebou za tři body. Panuje v týmu vítězná nálada?
Jsme v dobré náladě a hlavně jsme si uvědomili, že nejde jen o pár hráčů, ale o každého z nás, protože v každém z těch tří duelů se prosadil někdo jiný. V této době je nejdůležitější ten týmový výkon a jsem hrozně rád, že se nám to dnes takhle povedlo. Věřím tomu, že takhle tu desítku uděláme a pak začíná nová soutěž. Vidím tady tu sílu k tomu, abychom i potom uspěli.

Jak velkou roli hraje Ján Lašák?
Nejde o to, že by Marcel a Švára chytali špatně, často jsme nechali vše na nich a prohráli jim ten zápas. Janko přišel ve správné době a dodal nám svými zkušenostmi a kvalitou jistotu a hodně nám to pomohlo.

Petře, díky za rozhovor a ať se daří!

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu