Pod lupou se proti Mladé Boleslavi ocitl Dalibor Bortňák

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - I v zápase s Mladou Boleslaví si liberecká redakce posvítila na jednoho z domácích hráčů. Tentokrát si fanoušci ve facebookové anketě vybrali jednoho z mladíků v tygřím kádru, Dalibora Bortňáka. Ten tak v anketě předčil spoluhráče ze čtvrté formace Petra Kicu a také obránce Davida Šticha.

3:56 - Dalibor Bortňák se dostává poprvé v zápase na ledovou plochu. Děje se tak ve čtvrté formaci, kde mu jsou spoluhráči Michal Bulíř a Petr Kica.

14:28 - První šance vytáhlého forwarda. Slovenský mladík se protlačil skrz boleslavskou defenzivu a mezi kruhy se dostal ke kotouči, ovšem jeho střela skončila pouze na Hüblových betonech.

31:05 - Mládežnický reprezentant se dopouští hry proti pravidlům. Naštěstí pro něj a celý tým se jedná pouze o přihrávku rukou, vyloučení tedy nenásleduje.
Dalibor Bortňák se nebojí předbrankového prostoru, ostatně jeho fyzické parametry ho k tomu předurčují.
44:58 - Poměrně kuriózní situace nastává necelých pět minut po startu třetí periody. Bortňák naskakuje na led, současně je hostujícím Baldwinem faulován jeden z domácích hráčů a rozhodčí vylučuje. Na přesilovku naskakují zkušení hráči vedeni Nedvědem a Bortňák tak na ledě tráví jen tři vteřiny. Pravděpodobně tedy jeho nejkratší střídání v kariéře.

50:45 - V podstatě jako celý zápas plní Dalibor společně se čtvrtou pětkou spíše defenzivní úkoly a nejinak tomu bylo i ve třetí třetině, kdy se neúnavně věnovali forecheckingu.

65:00 - V prodloužení se sice liberecký útočník na led nepodíval, ovšem jeho chvíle ještě přišla v nájezdech.
65:00 - Jako třetí liberecký hráč se na nájezdy staví Dalibor Bortňák, který vzhledem k tomu, že Nedvěd za domácí proměnil a boleslavští neproměnili ani jeden ze dvou pokusů, může zápas ukončit. ‚Jednadevadesátka‘ se rozjíždí na pravý kruh, z něj sjíždí na střed a vysílá tvrdou střelu na Hüblovu klec. Tu ovšem netrefuje a jeho pokus končí v ochranné síti.

Dalibor Bortňák hodnotí svůj výkon:
„V zápase jsem se cítil dobře, i když jsem nastupoval ve čtvrté formaci, která na ledě moc prostoru nedostávala. Ale i tak jsme si vytvořili nějaké příležitosti. Myslím si, že se hrálo ve vysokém tempu. Dostal jsem důvěru také na samostatný nájezd v závěru, ale bohužel jsem neuspěl. Na tréninku se mi přitom nájezdy celkem daří.“