Pod lupou se ocitl Lukáš Krejčík

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Fanoušci na oficiálním tygřím facebooku si do seriálu „Pod lupou“ vybrali mladého útočníka Lukáše Krejčíka, který v anketě porazil Tomáše Vaka a Daniela Špačka. Liberecký talent jsme sledovali v utkání s Pardubicemi. Naše postřehy si můžete přečíst v následujícím článku.

Důležité momenty libereckého hráče v utkání

1:02 – Lukáš poprvé vstupuje na hrací plochu, děje se tak v druhé útočné trojici s Tomášem Vakem a Daliborem Bortňákem, kde nastoupil na levém křídle.

1:27 - Liberecký mladík je poprvé u kotouče a hned vyráží na zteč pardubické branky. Zastavuje ho však hvizd čárového, jenž odhalil ofsajd při přechodu přes modrou čáru.

15:21 - První třetina se již pomalu blíží ke svému konci a Krejčík je na ledě poměrně často, ovšem přímo do průběhu výrazně nezasahuje, zatím nemá na kontě ani jednu střelu.

Lukáš Krejčík slavil nedávno první exraligovou branku.

31:58 - To pokračuje i ve druhé třetině. Lukáš je znovu poměrně často na ledě, ale do žádné vážnější šance se zatím nedostává.

40:41 - Přichází první velký okamžik sledovaného muže. Krejčík se ve středním pásmu dostává ke kotouči a nebojácnými kličkami mezi pardubickými beky se dostává až do bezprostřední blízkosti gólmana Růžičky, ten ale jeho pokus zlikvidoval.

52:11 - Další šance liberecké devětaosmdesátky, tentokrát se ke kotouči dostává mezi kruhy, ovšem i tentokrát končí jeho pokus na Růžičkovi, tentokrát na jeho levém betonu.

61:35 - Do další velké šance se Lukáš Krejčík dostává v prodloužení, když se protlačil až do brankoviště, kde se nadvakrát snažil dostat kotouč za brankovou čáru. To se mu sice nedaří, ovšem zároveň je faulován a Liberec dostává výhodu přesilové hry, kterou později promění Michal Bárta a domácí slaví vítězství.
Osobní statistiky:

Ice-time celkem: 16:32 Počet střídání: 20 Přesné přihrávky: 8 Nepřesné přihrávky: 1 Střely: 4 Zblokované střely: 0 Hity: 0 Vyhraná vhazování: 0 Prohraná vhazování: 0

Góly: 0 Asistence: 0 Body: 0 Trestné minuty: 0 +/-: 0

Lukáš Krejčík hodnotí svůj výkon:
"Dostal jsem prostor ve druhé formaci, takže jsem byl celkem dost na ledě. Nastupoval jsem na levém křídle, i když jsem hrál často na pravé straně. Je škoda, že jsem neproměnil jednu ze tří šancí. V utkání jsem se ale cítil dobře. Jsem rád, že jsme proti Pardubicím vyhráli. Ve třetí třetině jsme ale z tlaku klidně mohli mít tři body, což je škoda. Vítězství se ale i tak počítá.“