Pod Ještěd přijíždějí Ševci

Date of publication Author Jan Mráček, Veronika Kadavá

L i b e r e c - V 19. kole hokejové O2 extraligy se na domácí půdě střetnou Bílí Tygři s celkem RI Okna Zlín. Libereckým fanouškům se poprvé představí nový lodivod Bílých Tygrů Filip Pešán.

RI Okna Zlín

Svěřenci trenéra Zdeňka Venery přijedou pod Ještěd po vydařeném zápase s posledním Znojmem, s cílem získat druhé vítězství nad Tygry v sezoně. Po osmnácti kolech patří zlínským sedmá příčka v tabulce. Ačkoliv po první třetině vyhrávali hokejisté Znojma 2:1, v dalších třetinách dávali branky už jen zlínští hokejisté. Ve 58. minutě padl rozhodující třetí gól do sítě gólmana Trvaje, a tak se z tříbodového zisku mohli radovat hráči RI Oken.

Zlín již dokázal liberecké hokejisty v tomto ročníku porazit. V šestém kole extraligy překonal Severočechy na svém ledě výrazně 6:3. Kouč Venera může spoléhat na útočné kvality známých jmen Balaštíka a Lešky, oba kanonýři dokázali nasbírat dohromady pětadvacet bodů, tak trochu překvapivě nad nimi je v týmových statistikách Bedřich Köhler, který je za osm branek a šest přihrávek vede.

Informace o klubu

Rok založení:   1928 jako SK Baťa Zlín
Webové stránky: hokej.zlin.cz

Realizační tým:

Hlavní trenér:     Ing. Zdeněk Venera
Asistent trenéra:  Rostislav Vlach
Generální manažer: Miroslav Michalovský

Útočníci:
Köhler Bedřich     14 (8+6)
Leška Petr         13 (3+10)
Balaštík Jaroslav  12 (9+3)
Obránci:
Hamrlík Martin     10 (4+6)
Galvas Lukáš        9 (0+9)
Nosek David         4 (1+3)
Brankáři:
Murín Igor     2,51 branky/zápas – úspěšnost 93,29%
Biegl Radovan  3,25 branky/zápas – úspěšnost 92,43%

Ani odvolání trenéra Dušana Gregora prozatím nezamezilo pádu Bílých Tygrů tabulkou, nyní se nachází na nelichotivé dvanácté příčce. Třetí prohra v řadě stála Severočechy další ztrátu bodů. Televizní utkání BK Mladá Boleslav versus Bílí Tygři Liberec skončilo šťastněji pro domácí Středočechy. První branku zápasu vstřelil v jedenácté minutě Pavel Kašpařík. Jediný gól Liberce se útočníkovi modrobílých podařilo proměnit po přihrávce Lukáše Vantucha. Střela nad Cháberovo rameno znamená pro Kašpaříka pátý gól v sezoně. Ve druhé třetině se domácím povedlo postavit Metrostav Arénu na nohy hned dvakrát. Ve 29. minutě fanoušci Boleslavi oslavovali vyrovnávací branku Bendy a třináct vteřin před zazněním sirény dokázal překonat Hniličku ještě Roman Tomas. V závěrečné části zápasu vytvořil Liberec velký tlak. Největší šanci měli šest minut před koncem třetího dějství Kašpařík se Šimánkem. Ani jeden se však nedokázal prosadit. Souboj tak skončil 2:1 pro domácí celek Mladé Boleslavi.

Nového kouče Filipa Pešána vša v zápase potěšilo nasazení se kterým jeho svěřenci k zápasu přistoupili. On sám očekává, že góly časem přijdou. V utkání proti Zlínu se do sestavy vrátí nejproduktivnější Tygr Václav Nedorost, který doléčil potíže s tříslem, podpořit útočnou aktivitu je připraven také rychlík Milan Bartovič. Dále trenér Pešán může počítat se službami Jiruše, Vantucha, Dernera a Špačka, tito hráči měli po utkání s Mladou Boleslaví zdravotní problémy.

Útočníci:
Nedorost Václav    14 (5+9)
Kašpařík Pavel     13 (5+8)
Podkonický Andrej  13 (3+10)
Obránci:
Jiruš Valdemar      7 (0+7)
Zíb Lukáš           4 (2+2)
Modrý Jaroslav      3 (1+2)
Brankáři:
Hnilička Milan     2,97 branky/zápas – úspěšnost 92,12%