Pod Ještěd přijede Kometa, připíší si Liberečtí další vítězství?

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Poslední klání před reprezentační přestavkou sehrají Liberečtí na svém hřišti, čímž tak ukončí sérii tří duelů v Tipsport areně. Na sever Čech tentokrát přicestuje brněnská Kometa, dá se čekat vyrovnané klání před slušnou diváckou návštěvou, duel začíná v liberecké aréně úderem 17h.

HC Kometa Brno

Zatímco v loňské sezoně se brněnští hokejisté potáceli v dolních patrech tabulky, letošní extraligový ročník zahájila Kometa s velkou chutí a její přiznivci jsou jistě s výsledky svého družstva spokojeni. Moravský tým okupuje se třiatřiceti body pátou příčku v tabulce, v neděli však může postoupit výše. Jelikož Liberec má na svém kontě stejný počet bodů a lepší pozici hájí jen díky přiznivějšímu skóre.

Tomáš Vošvrda nastoupil poprvé v sezoně do brankoviště právě v Brně, dostane důvěru také nyní?

Brno sbírá kladné bodíky především na vlastním hřišti za mohutné podpory svých fanoušků. V hale Rondo naposledy loupila Slavia, která si získala dva body za výhru po samostatných nájezdech. Svěřenci trenéra Jeřábka ovšem nezahálejí také v duelech na cizích kluzištích, odkud si Kometa odvezla již patnáct bodů, což ji řadí na pátou pozici v tabulce venkovních zápasů.

Nejproduktivnějším hráčem je v brněnském týmu Marek Kvapil, jenž se ujal role hlavního nahrávače. Asistenci si totiž připsal již u dvanácti branek. Střelecky se tak nejvíce daří Jozefu Balejovi, ten napnul síťku v soupeřově svatyni sedmkrát. Mezi třemi tyčemi se střídá dvojice Jiří Trvaj - Sasu Hovi, v posledních zápasech ale dostává přednost spíše druhý jmenovaný.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1953
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky: hc-kometa.cz

Hlavní trenér: Vladimír Jeřábek
Asistent trenéra: Ladislav Lubina
Trenér brankářů: Vladimír Nadrchal
Vedoucí mužstva: Ota Železný

Útočníci:
Kvapil Marek    14 (2+12)
Hruška Radim    13 (6+7)
Balej Jozef     11 (7+4)
Obránci:
Stehlík Richard 4 (2+2)
Zubíček Pavel   4 (1+3)
Malec Tomáš     4 (1+3)
Brankáři:
Hovi Sasu     2,20 branky na zápas/úspěšnost 92,95%
Trvaj Jiří    1,80 branky na zápas/úspěšnost 94,16%

Posledních pět zápasů

15.kolo Kometa - Boleslav     1:0
16.kolo Litvínov - Kometa     5:3
17.kolo Kometa - Zlín         4:2
18.kolo Karlovy Vary - Kometa 4:1
19.kolo Kometa - Sparta       3:1

Severočechům se v poslední době poměrně daří, Kalousova družina dokázala v předchozích kolech porazit své nejméně oblíbené soupeře a na stoupající formu bude chtít jistě navázat také v nedělním klání. Tygři se mohou pyšnit vcelku pevnou defenzivou, kterou umocňuje také pozorná brankářská dvojice. Liberečtí obdrželi v posledních dvou zápasech na ledě Tipsport areny vždy jednu branku.

Nejlepším střelcem v kádru Severočechů je Miloslav Hořava, přidá další branku také do brněnské sítě?

Modrobílým ovšem schází kapitán Petr Nedvěd, který má problémy s třísly. I při absenci nejzkušenější forvarda v libereckých řadách ale Tygři dokázali v minulém zápase porazit Pražany. Gólovou radost si znovu vychutnal Miloslav Hořava, který je nejlepším střelcem týmu. V brankovišti dostává zatím více prostoru Marek Pinc, ale předchozí duel předvedl své kvality rovněž Tomáš Vošvrda. Kdo se postaví mezi tři tyče v neděli je zatím otázkou.

Vzájemné zápasy obou družstev příliš brankové hody nenabízí. Kometa v prvním měření síl této sezony udolala Bílé Tygry na vlastním ledě 2:1, v loňské sezoně sice Liberec v Tipsport areně brněnského protivníka porazil, avšak v dalším duelu si odvezla Kometa z města pod Ještědem plný počet bodů.

Útočníci:
Nedvěd Petr       20 (3+17)
Kudrna Jaroslav   15 (8+7)
Hořava Miroslav   15 (10+5)
Obránci:
Čakajík Martin    11 (5+6)
Hunkes Jiří        8 (2+6)
Trončinský Marek   6 (4+2)
Brankáři:
Pinc Marek      2,44 branky na zápas/úspěšnost 91,94%
Vošvrda Tomáš   2,17 branky na zápas/úspěšnost 92,37%

Posledních pět utkání