Pod Ještěd míří trápící se Kometa, Tygři chtějí další body

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Třicáté osmé kolo extraligy se odehraje v Liberci, jako host přijíždí tým Kometa Brno až z Moravy. Brněnským nevycházejí poslední zápasy, a toho chtějí Tygři využít. Po třech bodech z Karlových Varů tedy budou o plný počet usilovat i před domácím publikem. Zápas začíná v 18:30 hodin.

HC Kometa Brno

Brněnský tým se v tabulce drží na sedmém místě. Za posledních pětatřicet duelů se hráčům Komety podařilo nasbírat 56 bodů. Momentálně by se tým dostal do předkola play-off, ale minulý měsíc tomu tak nebylo.

Brňané totiž procházejí krizí. Od devatenáctého prosince se jim vůbec nedaří. Od té doby se hrálo sedm duelů, z nichž dokázali vydolovat pouhé tři body! Jediný úspěch zaznamenali Moravané pouze proti Vítkovicím, s nimiž vyhráli na samostatné nájezdy, a s Mountfieldem, kde byl alespoň jednobodový zisk. Právě to poslalo tým na cestu dolů tabulkou. Největší porážku utrpěli zřejmě s karlovarskou Energií, která je na posledním místě, a dokázala Kometu deklasovat výsledkem 7:0.

Jakub Svoboda a Tomáš Divíšek jsou tahouni týmu

Tuto nepřízeň chce tým z jižní Moravy prolomit v Liberci. V letošní sezóně se celky střetly již dvakrát, poprvé na ledě Tygrů, kde domácí vyhráli 3:2. Odveta se však povedla Kometě, která svrhla severočeské šelmy výsledkem 7:3.

Kometu neovlivňuje konec výluky NHL, protože žádné hráče ze zámoří v týmu neměla. Mezi hlavní tahouny v útoku patří Jakub Svoboda, Jan Hruška a Tomáš Divíšek. Obranu vedou především kapitán Radim Bičánek a Tomáš Žižka. V brance dostává přednost jednička Jiří Trvaj, ale je možné že se objeví i Martin Falter. Pod Ještěd nepřijede klíčový útočník Miloslav Hořava, který má zraněné rameno, a neobjeví se ani Milan Hruška z obranných řad, jehož trápí koleno.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1953
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky: hc-kometa.cz
Stadion: KAJOT aréna (7200 diváků)

Hlavní trenér: Zdeněk Venera
Asistent trenéra: Lubomír Oslizlo
Trenér brankářů: Jaroslav Odehnal
Vedoucí mužstva: Ota Železný

Útočníci:

Jakub Svoboda 34 (15+19)
Jan Hruška    31 (14+17)
Tomáš Divíšek 25 (11+14)

Obránci:

Tomáš Žižka   14 (3+11)
Radim Bičánek 12 (9+3)

Brankáři:

Jiří Trvaj    (1536 minut) 2,81 branky na zápas/ úspěšnost 90,84 %
Martin Falter  (586 minut) 3,17 branky na zápas/ úspěšnost 90,8 %

Posledních pět zápasů:

37. kolo: Pardubice – Kometa    5:3
36. kolo: Kometa – Vítkovice    3:2sn
35. kolo: Karlovy Vary – Kometa 7:0
34. kolo: Plzeň – Kometa        3:1
33. kolo: Litvínov – Kometa     5:2

Liberečtí jsou v tabulce na dně, ačkoliv už se odlepili ode dna a náleží jim dvanáctá pozice. Počet bodů po minulém utkání skončil na číslici čtyřicet. Ale zespoda se na ně dotahují Piráti a Energie, takže je potřeba tříbodový zisk, aby mohli Tygři trochu poutéci. Mimo to, na desátou pozici stále chybí osm bodů.

Prosinec byl pro Severočechy velmi neúspěšný. Během něho nedokázali Liberecké šelmy ani jednou vyhrát za tři body, byla pouze jedna výhra po prodloužení, a jinak prohry buď za jeden bod, nebo bezbodové. Ačkoliv se dařilo uhrát i ten jeden bod, postup tabulkou takto nebyl reálný a zdvihnutí přišlo až po duelu s Karlovými Vary v neděli, kde už se bodovalo za plný počet po výhře 3:1.

Tomáš Filippi je v poslední době největší opora týmu

Stejně jako Kometu, tak ani Tygry neovlivní začátek NHL. Jediný, kdo v týmu zbýval, byl Ladislav Šmíd, který ale po zranění kolena před měsícem odletěl do zámoří, a nyní už se vracet nebude. Obranu místo něho táhne Martin Čakajík. Útočná síla je hlavně v rukou kapitána Petra Nedvěda, Jana Víška a Michala Bulíře. V posledních zápasech ukázal své kvality také Tomáš Filippi.

Marodka týmu už se vyprazdňuje, když se nečeká návrat Šmída, zbývá pouze Jaroslav Kudrna se zraněným kolenem. K němu se nedávno přidal Tomáš Pospíšil, který hlásí zdravotní potíže. Z obranných řad chybí Lukáš Derner, který má zranění hlavy.

Útočníci:

Petr Nedvěd  32 (14+18)
Jan Víšek    20 (10+10)
Michal Bulíř 19 (9+10)

Obránci:

Martin Čakajík 16 (3+13)
Jakub Čutta     6 (2+4)

Brankáři:

Marek Pinc   (1133 minut) 2,91 branky na zápas/ úspěšnost 90,53 %
Tomáš Vošvrda (224 minut) 3,75 branky na zápas/ úspěšnost 87,04 %

Posledních pět zápasů:

37. kolo: Karlovy Vary – Liberec 1:3