Pod Ještěd míří probuzené Vítkovice, povede se Bílým Tygrům opět je uspat?

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Návrat z reprezentační přestávky se Bílým Tygrům nepovedl úplně představ, když je o body v Home Credit Areně oloupili nováčci z Hané. Nyní se do severočeského velkoměsta chystá další moravský celek, a to Vítkovice. Těm se poslední dobou nedařilo, ale v posledním kole poprvé po 52 dnech vyhráli za tři body.

HC Vítkovice Steel

Ostravští hokejisté nevstoupili do úvodu sezony vůbec špatně, po úvodní prohře s Hradcem Králové vyhráli čtyřikrát v řadě. Pak ale přišla černá série, na jejímž počátku stála domácí porážka s Libercem. Ano, dvě tříbodové výhry Vítkovic dělilo hned dvaapadesát dní, ve kterých si celek připsal pouhých pět bodů za výhru v prodloužení a vítězství a prohru po nájezdech.

Osudné utkání s Bílými Tygry dopadlo původně celkem překvapivě dobře ve prospěch Severočechů, kterým se povedlo zastavit skvělou sérii Moravanů. Ti s dobrou pamětí si vzpomenou, že po dvou třetinách to vypadalo, že Ostravané budou ve šňůře úspěchů pokračovat. Pak ale branky Petra Vampoly, Ondřeje Vitáska a Martina Barteka otočily skóre a tři body putovaly pod Ještěd.

Netrvalo dlouho a vítkovický tým potkaly celkem razantní změny. Na počátku listopadu byl odvolán slovenský kouč Peter Oremus, jehož nahradila dvojice tvořená dlouholetým hráčem týmu a bývalým československým reprezentantem Ladislavem Svozilem a úspěšným koučem české osmnáctky Jakubem Petrem.

Filip Šindelář  (517 minut) 3,13 branky na zápas/úspěšnost 88,61 %

Bílí Tygři byli na akci národního týmu ve Finsku skvěle reprezentováni obráncem Ondřejem Vitáskem a útočníky Tomášem Filippim a Jakubem Valským. Nejen oni ale vyrazili dělat dobré jméno libereckému hokeji. Prestižních turnajů se zúčastnili také Martin Bakoš (Slovensko), Vítek Vaněček (U20), Tomáš Havlín, Jan Ordoš, Zdeněk Král (všichni U19), Aleš Stezka (U18), Matěj Žajdlík, Matyáš Kačírek, Marek Zachar (všichni U17) a Karolína Hornická (ženy U15). Všem patří velký dík a respekt za příkladnou reprezentaci našeho města.

Jeden z těchto zástupců severočeského hokeje se navíc skvěle prezentuje i po samotné přestávce. Ačkoli Tygři prohráli s Olomoucí, Tomáš Filippi byl vyhlášen jednou z hvězd zápasu a svůj dobrý výkon podtrhl dramatizujícím gólem v poslední minutě klání. Bodově mu zatím ročník nevychází podle představ, takže je parádní vidět, že mu účast na Karjala Cupu spravila formu.

Hanáky Bílí Tygři dokázali přehrát, avšak jen v počtu střel. Lepší pohyb byl na straně hostů, to stejné se dá říci o samotných projektilech. 31:27 je sice pěkný poměr ve prospěch domácího celku, ale jak sami hráči po duelu přiznali, rány musí být kvalitnější a nesmějí pokaždé mířit do břicha strážce soupeřovy svatyně.

Znamením, že se může blýskat na lepší časy, byl také zápas Benátek nad Jizerou, které zdolali svého středečního soupeře z Jihlavy po samostatných nájezdech. Konečnou fází svého zotavování totiž v prvoligové farmě Liberce procházejí obránce Lukáš Derner a útočníci Jaroslav Vlach s Lukášem Krenželokem, kteří chyběli kvůli zranění.