Po třetím zápase přišel zlom, smutnil kapitán Nedvěd

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Bílí Tygři v nejdůležitějším souboji sezóny padli, pardubického protivníka nedokázali zastavit a skončili před branami finále. Petr Nedvěd ze sebe bezprostředně po zápase těžce soukal slova, místo tradičních vtípků odpovídal tiše a soustředěně. "Soupeř byl lepší," líčil smutně.

Petře, soupeřův mečbol jste odvrátit nedokázali a končíte v semifinále. Jak hodnotíš úterní zápas?
Chtěli jsme se ještě vrátit do Pardubic, ale bohužel to nevyšlo. Udělali jsme pár chyb a dostali tři branky, pak jsme museli hru otevřít. Podařilo se nám alespoň zdramatizovat závěr, ale soupeř byl lepší. Myslím, že jsme tahali za kratší konec poslední tři zápasy.

Rozhodla právě produktivita celou sérii? V posledních duelech se týmu střelecky nedařilo.
My jsme do semifinále vstoupili velice dobře. První zápas jsme odehráli skvěle, ve druhém jsme měli celkem smůlu. Pak ale soupeř přidal, vytvářel si čím dál více šancí a zlepšil se v obraně. Proto není divu, že se nám přestalo střelecky dařit.

Všichni jsme na ledě makali, prohlásil vůdce tygří smečky.

Měl jsi pocit, že si na Tebe dávaly Pardubice větší pozor? Zatímco ve čtvrtfinále jsi vstřelil pět branek, teď ses střelecky prosadil jenom jednou.
Tohle beru spíše na sebe. Měl jsem se prosadit víc, jeden gól v sérii je málo.

Celá série byla hodně vyhrocená, padly i disciplinární tresty. Myslíš, že to už překročilo určitou hranici?
Jiskřilo se víc než proti Budějovicím, to je pravda. Tady to bylo takové všelijaké. Oboustranně hodně potyček, ale asi to k play-off patří.

Nakonec jste skončili na celkovém čtvrtém místě, je to alespoň částečný úspěch?
Kdyby nám někdo řekl, že s tak mladým kádrem dojdeme do semifinále, asi bychom byli spokojení. Ale samozřejmě to mrzí, zápasy v Pardubicích nám dodaly vnitřní sílu a věděli jsme, že jsou hratelní. Jenže pak přišel zlom, soupeř se zlepšil, my zhoršili.

Pro Tebe ale ještě možná sezóna nekončí, blíží se mistrovství světa.
S trenérem Hadamczikem jsme se bavili, že si zavoláme a všechno v klidu vyřešíme. Samozřejmě, chuť hrát stále mám. Teď ale převládá pocit hořkosti z vyřazení. Uvidíme, jak to dopadne.

A co bude potom? Oblékneš dres Bílých Tygrů i v příštím ročníku?
Teď nechci dělat nějaké ukvapené závěry. Chce to čas, nechám si to projít hlavou. Během sezóny jsem to nikdy neřešil. Také záleží, jestli pojedu s reprezentací na mistrovství světa nebo ne. Libereckým fanouškům jsem po zápase poděkoval, na ledě jsme všichni makali. Všem patří z mé strany velký dík.

Slavná trojice aneb selská jízda