Po dvou domácích výhrách to zkusí Tygři znovu v Plzni

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Za stavu 2:2 na zápasy se čtvrtfinálová série mezi Bílými Tygry a Plzní vrací zpět do ČEZ Arény na západ Čech. Liberečtí hokejisté se v pátém utkání pokusí vyhrát na ledě soupeře, což se zatím v tomto čtvrtfinále nikomu nepovedlo. Zápas začíná v tradičním čase 18.10

HC PLZEŇ 1929

Budou k výhře opět stačit čtyři branky jako v dosavadních duelech série?

Indiáni si po dvou výhrách na domácím ledě jeli i pro minimálně jeden zápas do Liberce. Dvě těsné bitvy na severu ale nakonec zvládli lépe Bílí Tygři a po výhrách 4:2 a 4:3 vyrovnali stav čtvrtfinále na 2:2. Západočeši stejně jako v domácích utkáních i pod Ještědem hodně spoléhali na svou elitní formaci s Vlasákem a Strakou, kteří mají zatím výtečnou formu, ostatní útočné řady tolik produktivní nejsou.

Co navíc přidělává trenérům Jelínkovi s Razýmem vrásky na čele je stav obrany. Vedle zraněného Benáka, nemocného O´Briana navíc teď bude na pět zápasů za faul na Špačka scházet i Jakub Jařábek. Plzeň tak má k dispozici vlastně jen pět beků. „Samozřejmě, že ten Jeřábkův trest je pro nás velká komplikace. Při těch zraněních nemáme k dispozici moc obránců, a další, které bychom mohli použít, hrají finále první ligy za Chomutov, takže ta situace není jednoduchá,“ dodal po čtvrtém utkání v Liberci trenér indiánů Marian Jelínek.

Pátý duel může být pro vývoj série klíčový, a i proto se dá v hledišti očekávat hodně bouřlivá atmosféra, ČEZ Aréna by měla být vyprodána.

Útočníci: Vlasák Tomáš 8 (5+3) Kovář Jan 6 (1+5) Straka Martin 4 (2+2) Obránci:
Modrý Jaroslav   2 (0+2)
Hanzlík Jiří     2 (0+2)
Brankáři:
Pöpperle Tomáš    2,27 branky na zápas/úspěšnost 92,62%

Takto, jako Zdeněk Ondřej, se budou chtít Tygři radovat i po čtvrtečním utkání.

Bílé peklo dopomohlo libereckým hokejistům k dorovnání stavu. Sami hráči si atmosféru na domácím ledě nemohli vynachválit. Nyní už je jisté, že se série v sobotu do Tipsport areny vrátí a všichni pod Ještědem věří, že vítězná šňůra po zavedení této akce pro utkání play-off bude opět vítězná. Od té doby, co se totiž hlediště při utkání vyřazovací části promění do bíla, tak Tygři ještě doma neprohráli. Dvakrát uspěli před dvěma lety se Spartou, třikrát se Slavií a nyní dvakrát porazili Kalousovi svěřenci Plzeň. Bilance je tudíž jasná – sedm utkání při white outu, sedm výher.

Severočeši jsou ale stále pokorní, a i kouč Pešán na tiskové konferenci hodnotil sérii hodně střídmě. „Jsme rádi, že jsme vyhráli oba zápasy doma, a že se nám daří trápit favorita i dál. Budeme bojovat až do konce této série.“ Samotní hráči věří, že pokud zopakují výkon z pondělka a úterka, mají šanci na západě uspět. O tom, že jsou ale indiáni doma nesmírně silní, nemusí být řeč. Z osmadvaceti duelů na plzeňském ledě jich prohráli jen sedm a z toho ještě pět po samostatných nájezdech, či prodloužení.

Útočníci:
Nedvěd Petr       11 (5+6)
Bartovič Milan    10 (6+4)
Podkonický Andrej  8 (5+3)
Obránci:
Čakajík Martin    4 (0+4)
Rýgl Martin       3 (2+1)
Výtisk Jan        3 (0+3)
Brankáři:
Pinc Marek        3,04 branky na zápas/úspěšnost 91,36%