Po dlouhé době jsme měli nějaký zápas, že se to ke konci už jen dohrávalo, říká Jiří Šimánek

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Jedenáct zápasů čekal na svou další trefu do černého útočník Jiří Šimánek. Českobudějovický patriot přispěl parádní brankou na 4:0 k vysokému debaklu Pražanů. Jeho čas se pod Ještědem ale krátí, koncem ledna by měl totiž nabrat směr Budějovice.

Jaké to je vyhrát takovýmto rozdílem?
Tak určitě je to příjemné vyhrát o hodně. Ten zápas už potom nebyl dramatický. Po dlouhé době jsme měli nějaký zápas, že se to ke konci už jen dohrávalo.

Co rozhodlo o takovém debaklu Sparty? Byl to ten začátek první dvacetiminutovky?
Samozřejmě, protože na tomto úzkém kluzišti musíme hrát nátlakově a dostat ten tým vždycky pod tlak a z toho musíme pak nějaké góly nasázet, potom se už hraje lépe. Sparta toho dnes moc neměla a my jsme jí toho moc nedovolili.

Není to trochu paradox, že jste dnes podali skvělý kolektivní výkon, ale všechny góly padaly po individuálních akcích?
Většinou to bylo tak, že čtyři hráči dřeli na toho, kdo dal potom gól. Samozřejmě to byl i ten můj gól, kdy vlastně oba hráči, jak Kašpi (Kašpařík) tak Podkan (Podkonický) zablokovali před bránou ty hráče. Já jsem tam měl trochu času a z toho padl ten gól, jinak by asi vůbec nepadl.

Když jsi byl za brankou, tak jsi věděl, že uděláš přesně tohle?
Věděl jsem to a dopadlo to tak, jak mělo!

Blíží se konec tvého angažmá v Liberci, jak to bude dál?
Zatím to vypadá tak, že se budu vracet. Uvidíme, jak se týmy domluví.

Zůstal bys raději v Liberci nebo bys radši šel do Budějovic?
Určitě bych raději ten zbytek dohrál tady, ale když se kluby dohodnou, že půjdu zpět, tak budu podávat co nejlepší výkony tam.

Letos ti v Budějovicích končí smlouva, už víš co po sezóně?
To je ještě hodně daleko. Teď je důležité to, co je v lednu. Takhle daleko nekoukám.

Jirko díky za rozhovor a hodně štěstí v Pardubicích

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR