Plzeň hrála dobře, shodovali se hráči

Date of publication Author Jan Švanda

Bílí Tygři zvládli první zápas po reprezentační pauze bravurně. Dobře hrající Plzeň dokázali udolat 3:2 a v tabulce se opět dotáhli na vedoucí pražskou Slavii, na kterou ztrácejí už jen bod. Liberecká Tipsport aréna tak i nadále zůstává nedobytnou tvrzí. Po měsíční pauze zaviněné zraněním se na led opět vrátil obránce Martin Hlavačka. "Jsem rád, že jsem zpátky a že jsem mohl klukům pomoci na ledě," říká liberecký bek.

Liberecký obránce pauzíroval vinou nepříjemného zranění zad. "Šel jsem na led s tím, že začínám ve čtvrté pětce. Myslím, že jsem dneska neudělal žádné závažné chyby. Trenér mě dal na přesilovku, což mi zvedlo sebevědomí a hodně mi to pomohlo. Nechodil jsem na led sice příliš často, ale bylo to způsobené hodně tím, že mám herní výpadek, postupně se ale do toho dostanu a bude to určitě ještě lepší," slibuje. "Posledních 14 dní jsem už trénoval na ledě, poslední týden jsem trénoval úplně naplno a měl jsem hlavně obavy z toho, aby záda vydržela celý zápas, abych mohl dělat vše naplno. Bylo to nepříjemné, nemohl jsem se pořádně hýbat. Bylo to, jako kdyby mi někdo strčil nůž do žeber. Bylo to vlastně poprvé v mé kariéře, kdy jsem byl zraněný na delší dobu. Byl jsem dneska mile překvapen, záda držela. Musím říci, že jsem se cítil na ledě výborně," tvrdil radostně Martin Hlavačka.

Zápas s plzeňským Lasselsbergerem příjemně okořenila přítomnost finalistů reality show VyVolení. Liberecký obránce přiznal, že soutěž sledoval..."Soutěž jsem sledoval, myslel jsem si, že vyhraje Jindra, protože tam z nich byl nejúpřímnější a nejvíc normální," dodal na závěr.

Na první branku přihrál, druhou zařídil sám. Liberecký kapitán Stanislav Procházka byl hlavním hrdinou utkání s Plzní. "Oba dva góly padly při přesilovkách. Poprvé jsem zachoval chladnou hlavu, rozhlédl jsem se a nahrál Igorovi, který nadvakrát překonal Málka. Při mojí brance jsem šel před branku, viděl jsem, že ten puk letí těsně nad ledem, tak jsem do toho jen tak hrábnul a trefil jsem to. Bylo to spíš trochu štěstí."

Kapitán Bílých Tygrů přiznává, že Plzeň hrála v Liberci velmi dobře. "Ve hře pět na pět hráli vyrovnaný hokej, dvakrát se dokázali vrátit do zápasu, hodně je to zvedlo, věřili si. Jsem moc rád, že jsme ten zápas zvládli a dovedli ho do vítězného konce."

Liberečtí se v tabulce přiblížili vedoucí pražské Slavii na rozdíl jediného bodu. Čtvrteční zápas v Sazka aréně proto bude mít velký náboj a slibuje velkolepou podívanou. "Určitě to bude zajímavý zápas, moc se na něj těším. Chceme tam předvést dobrý výkon. Dnešním zápasem jsme se mohli nastartovat, což se nám povedlo," libuje si Stanislav Procházka.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR