Petr Vampola se po šesti letech vrací do Liberce

Date of publication Author Martin Kadlec

Petr Vampola na sebe poprvé výrazně upozornil právě v dresu Bílých Tygrů. Nyní se jednatřicetiletý útočník vrací, aby znovu posílil útok libereckého týmu. Mnohem zkušenější a se dvěma medailemi ze světových šampionátů. Vampola se s Bílými Tygry domluvil na tříletém kontraktu.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„V případě Petra Vampoly navazujeme na úspěšnou spolupráci z let 2004-2007. Petr se vrací po letech strávených v jiných klubech v Čechách i v zahraničí mnohem zkušenější a vyzrálejší. Má i bohaté zkušenosti s mezinárodním hokejem. Je to velmi rychlý, šikovný a konstruktivní útočník, který by měl zvýšit kvalitu našeho útoku i efektivitu v zakončení. Petr je také velmi vhodný typ do přesilových her. Věřím, že v Liberci ožije a čeká ho tu úspěšné období, které ho znovu vrátí i do národního týmu."

Profil Petra Vampoly:
Petr Vampola je odchovancem hokeje ve Žďáru nad Sázavou, kde se narodil. Svými výkony na sebe upozorňoval už v žákovských a dorosteneckých kategoriích a brzy si ho vyhlédl Vsetín, kde v juniorském týmu tvořil údernou formaci s Hudlerem a Kucharczykem. Ve stejném složení si Petr Vampola v roce 2000 připsal i svou seniorskou extraligovou premiéru. V nabitém vsetínském kádru, ale nedostával nadějný mladík dostatek příležitostí a tak v roce 2003 zamířil k libereckým Bílým Tygrům. Ve městě pod Ještědem působil Petr Vampola až do roku 2007 a výrazně tu na sebe upozornil (mimo jiné získal také Zlatou helmu za nejhezčí gól sezóny). Už jako etablovaný extraligový hráč, poté Petr Vampola přestoupil do Plzně. V sezóně 2008/2009 se Petr Vampola poprvé objevuje i nominaci české reprezentace a z Plzně se stěhuje do týmu KHL Salavat Yulajev Ufa. O rok později už ale znovu hájí barvy klubu ze západu Čech. V roce 2010 vybojoval Petr Vampola s českým národním týmem titul mistrů světa. V Růžičkově výběru hrál v centru elitní formace spolu s Jágrem. V další sezóně následovalo angažmá v týmech KHL Traktor Chelyabinsk a Avangard Osmk a také další úspěšné Mistrovství světa. Tentokrát si Petr Vampola přivezl z Bratislavy bronzovou medaili. V posledních dvou letech působil Petr Vampola ve švédské Ellitserien (Vaxjö a Timra) a také ve švýcarské Ženevě. Na začátku roku 2013 se ovšem zkušený útočník vrací zpět do Plzně, se kterou vybojuje extraligový titul.

Petr Vampola v Tygřím dresu v roce 2006

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu