Petr Vampola Tygrem utkání proti Spartě

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Utkání se Spartou sice Bílí Tygři prohráli, rozhodně se však svým výkonem neztratili. Také tentokrát bylo složité vypíchnout hráče, který by svým výkonem předčil ostatní. Nakonec jste Tygrem utkání zvolili Petra Vampolu.

Nutno dodat, že si Vampola ocenění na ledě tvrdě vybojoval. Na ledě pravidelně zatápěl obraně soupeře a vytvořil řadu velkých příležitostí. Ve hře strávil více než 21 minut, připsal si jeden kanadský bod po parádní akci, na jejímž konci byla branka Michala Řepíka, a na branku soupeře vyprodukoval šest střel. S těmito parametry patřil jednoznačně k nejaktivnějším hráčům na ledě a dres se 14 na zádech byl vidět takřka u všech větších šancí našeho týmu.

V hlasování to však neměl vůbec jednoduché. Na paty mu dýchal Marek Schwarz, který sice naskočil do zápasu až v jeho průběhu po zranění Jána Lašáka, nenechal se však rozhodit a proti střelcům pražské Sparty předváděl jeden vynikající zákrok za druhým. O třetí příčku se pak rozdělili Michal Bulíř s Martinem Bakošem.

Petr Vampola se svým druhým vítězstvím v anketě Tygr utkání posunul na dělenou třetí příčku v celkovém hodnocení této ankety a stal se teprve pátým hráčem, který v této sezoně dokázal zvítězit více než jednou. První zůstává suverén Jakub Valský, který zatím triumfoval sedmkrát, druhé místo patří Michalu Bulířovi a Jánu Lašákovi se třemi vítězstvími a o třetí pozici se dělí Martin Bakoš právě s Petrem Vampolou.

To mimo jiné znamená, že v průběhu základní části už nikdo Jakuba Valského nemůže sesadit z první příčky, ani kdyby triumfoval ve všech třech zbývajících domácích duelech. Play-off však stále může pořadím pořádně zamíchat a nezbývá než čekat, kdo se na konci ročníku stane Tygrem roku.

Který z hráčů bude mít k tomuto titulu o krůček blíže po úterním zápase s Pardubicemi? To je pouze na vás! Hlasujte opět pro svého Tygra utkání!

Vampola v pádu rozehrává

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR