Petr Nedvěd: Je to běh na dlouhou trať

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Po utkání s Třincem domácím hráčům příliš do řeči nebylo. Mezi novináře zavítali pouze Lukáš Zíb a Petr Nedvěd, který byl v úvodu zápasu hodně aktivní a připsal si i jeden bod za asistenci, ani on však ale na obrat Ocelářů zareagovat nedokázal. „Ten gól s námi zamával, pak jsme jen koukali, co oni dělají a sami nepředvedli nic,“ dodal urostlý centr.

Do zápasu měli lepší vstup Tygři, z úvodního tlaku ale vytěžili jen jediný gól. „Začali jsme tak jak jsme chtěli, bohužel jsme nevyužili všechny šance, soupeř vyrovnal a nás to dostalo do kolen. Pak jsme si ještě vytvořili nějaké šance, ale prostě nám to tam teď nepadá. Třinec byl ve třetí třetině lepší a celkově nás vyškolili v tom, jak se proměňují šance,“ zhodnotil stručně utkání liberecký útočník.

Vypadalo to, že si Tygři po dvou domácích výhrách nad Spartou a Znojmem přeci jen vzpomněli na časy, ve kterých se z Tipsport arena body vozily jen těžko. Bohužel zápas proti Třinci jakoby ale spíše potvrdil opak. „Je to tak, doma nám to zatím tolik nejde, nevychází nám přesilovky a i od toho se to odvíjí. Dnes jsme nevyužili docela dlouhou pět na tři, a jak se říká, kdo nevyužije takovouhle možnost, nemůže vyhrát zápas. Takový už je hokej,“ ví zkušený centr. Liberečtí nepokryli útočníka Róberta Tomíka, který se do sítě Hniličky trefil hned třikrát. „Tak určitě, měl velký večer, ale nemuselo k tomu dojít, kdyby nám ta první část vyšla lépe,“ pogratuloval Nedvěd Tomíkovi na dálku.

Výkon domácích byl v úvodu opravdu výborný, pak přišel ale první gól Třince a vše se najednou úplně změnilo. „Je to tak, ten gól s námi zamával, pak jsme jen koukali, co oni dělají a sami nepředvedli nic. Psychicky to na nás něco zanechalo. Za stavu 1:1 jsme tam ještě něco měli, ale nic už tam nespadlo.“

Utkání navíc trochu připomínalo i zápas minulého kola, ve kterém Tygři vedli v Pardubicích, druhá část utkání jim ale také příliš nevyšla. Otázkou tak zůstává, jestli nechybí v liberecké kabině komunikace. „Ne, tak mimo led jsme si toho řekli už hodně. Právě po tom minulém zápase v Pardubicích, měli jsme tam podobně jako proti Třinci výborný úvod a pak jsme také dostali nějaké laciné branky. Je to jako přes kopírák. Nadřeme se na gól, a když už tam něco spadne, tak za pár vteřin lovíme puk z vlastní brány,“ poznamenal smutně útočník, který si v utkání proti Třinci připsal jeden bod za asistenci.

Liberečtí hráči jsou si vědomi, že jim chybí několik vítězných zápasů v řadě, což potvrdil i Petr Nedvěd. „Ta série výher nám bohužel chybí, ale když se člověk dostane do takovéhle situace, tak je to vždycky běh na dlouhou trať. Ani pár vítězství v řadě tolik nepomůže, je potřeba pravidelně bodovat. V současné době navíc do každého zápasu nastupujeme s tím, že musíme něco získat. Je to samozřejmě frustrující, ale máme před sebou ještě hodně zápasů.“

I liberecká „93“ měla v úvodu několik výborných momentů, pak se i ona ale z ledu jakoby vytratila. „Bylo to i tím, že soupeř převzal iniciativu a my přeci jen více času hráli v našem obranném pásmu. Navíc jsme hráli i hodně bez puku, a to se pak samozřejmě hra tvoří těžko,“ dodal na závěr Nedvěd.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu