Petr Jelínek po pátém zápase s Kometou: Odskočili jsme jim na dvě branky, to nás uklidnilo

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Bílí Tygři zvládli velmi důležitý pátý duel semifinále s Kometou a v sérii se ujali vedení 3:2. K výhře mimo jiné přispěl kapitán Petr Jelínek, jenž vsítil dvě branky. „Dokud nevyhrajeme čtvrtý zápas, není hotovo,“ svěřil se po zápase.

Během druhé třetiny jste zvýšili na rozdíl dvou gólů, byla to klíčková část utkání?
Dali jsme jim dva góly a trochu jim tak odskočili. Díky tomu jsme se uklidnili. V závěrečném dějství nás trochu zatlačili, což se dalo čekat. My to ale zvládli, takže super.

Jak bys tedy utkání zhodnotil?
Výsledek moc neodpovídá závěru, kdy měli obrovský tlak. My jsme to naštěstí ustáli. Po psychické stránce jsme na tom momentálně asi lépe, dokud ale nevyhrajeme čtvrtý zápas, není hotovo.

Všechna střetnutí vypadají hodně podobně, Liberec dá rychlý první gól a Brno poté tlačí v závěru...
Když v play-off prohráváte, tak do toho musíte dát všechno. Oni to musí také dělat, aby vyrovnali. Bohužel mají zkušené hráče, takže se jim to většinou povede. Tentokrát tomu ale tak nebylo.

Semifinále s Kometou je hodně fyzické, jak ty se osobně cítíš?
Jsou to náročné zápasy. Třikrát prodloužení jsem snad během jedné série ještě nehrál. Svědčí to samo o sobě. Je to boj o každý metr ledu.

Čím jste Brno přehráli?
Snažíme se hrát pořád stejně, být první na puku, všechno tlačit do brány, což se nám podařilo. Šancí máme pořád hodně, tentokrát jsme jich proměnili více.

Měl jsi pocit, že jste Kometu místy dostali pod opravdový tlak?
Takový pocit má člověk často, jenže poté vám někdo z nich ujede a dá gól. Musíte být pořád na pozoru, výborně hrají v předbrankovém prostoru, blokují střely a čekají ne jeden odražený kotouč. Poté se dostanou do brejku a ten promění.

Tentokrát se vám to nicméně dařilo celkem eliminovat.
Byl to pátý zápas, týmy už ví, co od sebe čekat. Dávali jsme si na to větší pozor.

Postup máte na dosah, jak těžké to bude ukočírovat v hlavě?
Mně to problém nedělá. Máme nějaké mladší hráče, těm ale promluvíme do duše. Jak jsem říkal, dokud nezískáme čtvrtý bod, není rozhodnuto.

V sobotu můžete v Brně rozhodnout sérii. Přistoupí mužstva k tomuto duelu nějak jinak?
Přistoupíme k tomu nejspíš jako ke každému jinému utkání v play-off. Od prvního střídání budeme hrát naplno a uvidíme.

Slavná trojice aneb selská jízda