Aktuální zprávy

Petr Jelínek obdržel trest na dvě utkání

Liberec - Do dvou domácích zápasů finálové série půjdou Tygři bez svého kapitána. Předseda disciplinární komise Viktor Ujčík udělil Petru Jelínkovi trest v počtu dvou duelů za zákrok na Matěje Stránského.

Za tvrdý atak ve druhém finálovém střetnutí obdržel Petr Jelínek od rozhodčích trest na 5 minut plus do konce zápasu. Od 36. minuty se tak na ledě neobjevil. Jeho zákrokem se následně zabývala i disciplinární komise. Její předseda Viktor Ujčík nakonec Jelínkovi udělil trest na dvě utkání.

„Zákrok byl veden na protihráče, který nebyl v držení kotouče, a to levým ramenem ve snaze zabránit mu v napadání. Hráč při něm neoddělil ruku od těla ani významně nezvýšil rychlost, nade vši pochybnost však při střetu zasáhl primárně hlavu protihráče, který nebyl v držení kotouče a zákrok tak nemohl očekávat ani se mu v souladu s pravidly ledního hokeje bránit,“ uvedl Viktor Ujčík ve svém prohlášení.

Petr Jelínek tak bude Tygrům chybět v obou domácích zápasech finále. Třetí souboj s Oceláři začíná na libereckém ledě ve čtvrtečních 18:30.