Ohlasy k zápasu

Petr Jelínek: S Hradcem to byl souboj o první flek, takže se už trochu hrálo ve stylu play-off

Liberec - Nedělní utkání mezi lídry tabulky přineslo opravdu kvalitní hokej, kde se všichni přítomní rozhodně nenudili. Ke skvělému obratu Tygři přidali ještě tři branky v poslední třetině, z toho dvě ve vlastním oslabení! Mezi liberecké dvougólové střelce se zařadil obránce Lukáš Derner a kapitán Bílých Tygrů Petr Jelínek.

Petře, jak hodnotíš dnešní zápas?
Bylo to velice těžké utkání. První třetina nám moc nevyšla, hlavně v naší lajně, kde jsme dvakrát střídali a dostali dva góly. Přirovnal bych to k rčení nedáš – dostaneš, ale jsem rád, že jsme to otočili a nakonec zvítězili.

Z vašeho oslabení vzešly nakonec výborné akce. Bylo to sehrané?
Přišlo to samo, Lukáš Krenželok mě tam výborně viděl, já už jsem to jen zakončil. Myslím si, že oslabení máme celou sezónu celkem solidní. Kluci padají hodně obětavě do střel, je to jeden ze základů úspěchu. Góly byly takový bonus, ale radši to zaklepu, abych nic nezakřikl.

Lukáš Derner je takový sváteční střelec, co říkáš k jeho výkonu?
Super. Myslím, že se trefil v pravý čas. (úsměv)

V dnešním klání neměl na zádech své klasické číslo 17, ale oblékl šestku. Víš, proč tomu tak bylo?
Mám dojem, že mu Radek Smoleňák roztrhl dres hned na začátku, takže musel hrát v náhradním. Ptali jsme se ho, jestli nechce s tímto novým číslem pokračovat, ale řekl, že ne. Uvidíme, jestli vstřelí další branky i se sedmnáctkou.

Opět jste jako tým uhájili své domácí prostředí. Jakou roli to bude hrát v play-off? Tady v Liberci skoro neprohráváte…
Samozřejmě to bude hrát velikou roli. Doufám, že budeme začínat doma, protože domácí prostředí je výhoda. Musíme ale vyhrávat i venku, v play-off už je jedno, kde se týmy střetnou.

Souhlasíte s tím, že se jednalo o nadprůměrné utkání? Diváci se rozhodně museli bavit…
Gólově to bylo, myslím, určitě nadprůměrné a lidem se to asi jednoznačně líbilo.

Kvůli play-off se cení, že jste ze stavu 3:3 utekli a zrovna proti Hradci Králové, který obsazuje přední příčky tabulky?
Hlavní bylo, že jsme otočili stav 1:3, to bylo hodně důležité i na psychiku. Potom víme, že máme v týmu sílu a že to zvládneme. Teď jsou asi čtyři utkání do konce a ve hře máme první místo. S Hradcem to byl souboj o první flek, takže se už trochu hrálo ve stylu play-off.

Jak se díváte na Plzeň, která mocně finišuje a je jeden ze soupeřů v boji o Prezidentský pohár?
Abych řekl pravdu, tak se na ni moc nedívám, jen na výsledky. Ale máme to v rukou my. Záleží jenom na nás, jak budeme hrát.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner