Pavla Zachu čeká v zámoří boj o místo v NHL. Snad na to mám, věří

Date of publication Author Dominik Jakubec

Před rokem odešel mladý talent Pavel Zacha sbírat zkušenosti do zámoří a nedávno přišel v jeho kariéře další milník. New Jersey Devils, kteří si ho vybrali v prvním kole draftu, mu nabídli nováčkovskou smlouvu. Nadějný hokejista má tak velkou šanci, že by si mohl v následující sezoně zahrát NHL. Jak vzpomíná na dobu, kdy oblékal tygří dres, a jak hodnotí svůj čerstvý kontrakt? To prozradil v následujícím rozhovoru.

Co pro tebe nová smlouva s Devils znamená?
Je to super pocit, zase další splněný sen a krok blíže k NHL. Cítím se teď výborně, protože zažívám chvíle, které přichází jednou za život. Motivuje mě to, abych makal ještě víc.

Pavel Zacha v dresu New Jersey Devils

Dopadlo jednání s klubem o nové smlouvě podle tvých představ, nebo dokonce nad jejich rámec?
Smlouva jako taková byla nad rámec mých představ, ovšem pořád to nic neznamená a NHL si musím vybojovat. Za ten kontrakt chci ale poděkovat svému agentovi Patriku Štefanovi, že vše takhle vyřešil, protože to dopadlo, jak nejlépe mohlo. Někteří kluci z draftu podepsali smlouvu dřív než já, ale já to vůbec neřešil. Agent měl mou absolutní důvěru. Věděl jsem, co dělá, a stoprocentně jsem mu věřil.

Jak se momentálně připravuješ na zářijový kemp?
Připravuju se v Kalifornii, kde mám pětkrát týdně led a čtyřikrát týdně posilovnu. Proto se cítím v dobré kondici. Na ten kemp se těším, snad budu moct ukázat, zda na to, hrát NHL už v první sezoně mám nebo nemám.

Čím tě zatím organizace Devils nejvíce nadchla?
Hlavně přístupem, jak se chovají a jak o mě bylo postaráno, a to jak už po draftu, nebo na Development Campu. Jsou tam super lidi ve vedení i v týmu, takže si hrozně užívám být téhle organizace součástí.

Jak vzpomínáš na roky strávené v Liberci a sleduješ klub na dálku?
Vzpomínám na Liberec velmi dobře. Strávil jsem tam čtyři roky a mám tam spoustu kamarádů spoluhráčů. A taky hodně nezapomenutelných zážitků, na které myslím hodně často. Každopádně jim přeju hodně štěstí do nové sezony a doufám, že se umístí co nejvýš. Ve všech kategoriích.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu