Ostřelovač od modré David Štich: Pět bodů ze šesti je super

Date of publication Author Jan Rachota

Pokud mají zápasy European Trophy odkýt něco nového z přesilovek Bílých Tygrů, tak je to mnohem častější střelba od modré. Na soupeřovu branku létají projektily z hokejek Čakajíka, Haye, Pavlů či Šticha. A právě poslední jmenovaný byl jednou z klíčových postav utkání s Linköpings HC.

Davide, vraťme se ke tvému gólu. Jak se obránce dostane do šance, při které zakončuje ze tří metrů pod víko?

Vyplynulo to ze hry. Ve středním pásmu byl přehuštěný prostor, nemohl jsem nahrát útočníkovi, tak jsem zajel za modrou a zkusil vystřelit. Od jejich beka se mi to vrátilo zpět na hokejku, a tak jsem to zkusil znovu a tentokrát se to již povedlo.

Linköping je silný tým, můžeš ho porovnat s HV71?

Jsou lepším týmem než HV71. Jejich přesilovky, to byl pořádný kolotoč, mají to opravdu perfektně nacvičené.

Zatím máte ze dvou utkání na turné pět bodů a můžete být určitě spokojeni.

David Štich o souhře s Hayem: "Hrálo se mi s ním dobře."

Je to super, těch pět bodů nám dává šanci poprat se u nás doma o postup do prosincového finále.

Můžeš zhodnotit dnešní zápas z pohledu týmu?

Byl to dnes trochu jiný hokej než ten minulý s HV71. Hráli jsme od první minuty, vedlo se nám týmově lépe než minule. Měli jsme taky víc šancí a proto je škoda, že jsme nedali víc gólů. S jedním gólem se nevyhrává.

Podržel vás Marek Pinc, který byl vyhlášen hvězdou zápasu.

Oba gólmani zachytali, jak Vošvec minule, tak i Pincák dneska. Klobouk dolů před nimi.

Sportovně uznejme, že Linköping měl spoustu šancí, nicméně vyrovnání pět minut do konce, to už zamrzí.

Hráli jsme v oslabení a rozhodčí nás poslal do tří. To už je hop nebo trop, dva hráči jsou proti takovému týmu jako Linköping znát. Možná to rozhodčí mohl písknout, puk byl už dlouho pod Pincákem. Ale nestalo se, takže není třeba se o tom bavit.

Ty jsi dnes mohl rozhodnout už dříve, tvoje střela skončila na tyčce a odrazila směrem do branky. Rozhodčí ale odpískal postavení hráče v brankovišti.

Myslel jsem si, že to byla tyčka, neviděl jsem přes gólmana, kde to skončilo.

Poprvé jsi nastoupil s Darrellem Hayem a docela vám to šlo.

Hráli jsme s Darrellem poprvé spolu a bylo to dobré pro nás oba. On je ze zámoří zvyklý hodně komunikovat, já jsem také dlouho působil v Kanadě, a tak mi to také vyhovuje.

Oba zápasy měly kvalitu, některé pasáže připomínaly play-off.

Věřím, že z toho budeme těžit, máme šanci potkat se s konkurencí z jiné země, navíc Švédsko patří ke špičce. Alespoň vidíme, na čem máme do extraligy ještě zapracovat.

Děkuji za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR