Rozhovory

Odchod do Kanady mi pomohl, teď se chci ale porvat o místo v Liberci, přiznává Dalibor Bortňák

Před sezónou 2006/2007 přišel do dorostu Bílých Tygrů z Prešova talentovaný mladík Dalibor Bortňák. Své kvality pak dvě sezóny prokazoval v libereckém dorostu a juniorce. Při pohledu na jeho tehdejší statistky nebylo divu, že poté zamířil do Kanady. Po třech sezónách v juniorské WHL v dresu Kamloops Blazers se ale nyní vysoký forvard vrací pod Ještěd, kde se chce porvat o místo v sestavě. Slovenského reprezentanta do dvaceti let jsme vyzpovídali v úterý na prvním tréninku.

Dalibore, v Liberci jsi působil před několika lety v dorostu, nyní jsi tu opět. Jak se zrodil Tvůj návrat na sever Čech?
Byl jsem tu dvě sezóny. Jeden rok v dorostu a pak ten druhý jsem hrál i v juniorce. Potom jsem odešel na tři roky do Kanady, kde jsem měl celkem dobré sezóny. Mohl jsem se tam teď v létě ještě vrátit jako dvacetiletý, ale když byla možnost být tady a trénovat s „áčkem“, tak jsem se rozhodl, že budu pokračovat tady a budu bojovat, abych i pak na ledě mohl být v týmu.

Takže počítáš i s možností, že třeba budeš chvíli hrát na farmě v Benátkách?
Ta možnost tady určitě je, bude to na mně, jak se zalíbím trenérům v tréninku a pak i na ledě. Uvidíme, jakou budu mít výkonnost.

 
 
Fotka z prvního Daliborova působení v Liberci z roku 2007.
 
 
Vraťme se ještě k Tvému působení v Kanadě. Jakou jsi tam hrál soutěž a jak jsi byl spokojený?
Hrál jsem nejvyšší juniorskou soutěž v Kanadě WHL. Za ty tři sezóny jsem tam udělal asi sto kanadských bodů, takže to byly dobré zkušenosti. Myslím, že jsem se tam výkonnostně zvednul. Považuji to za dobrý krok, že jsem tam šel.

Proč jsi nezůstal i dál v Kanadě a vybral sis návrat pod Ještěd?
Liberec je výborná organizace, extraligový hokej v České republice je na vysoké úrovni, takže si myslím, že tady mám větší možnost jít výkonnostně nahoru.

A jak ses dostal už před těmi pěti lety do Liberce?
Pocházím z Prešova, přes agenta jsem pak dostal angažmá tady v dorostu. Před odchodem do Kanady jsem podepsal s Libercem smlouvu, takže jsem byl v podstatě stále hráč Bílých Tygrů.

Blíží se světový šampionát v hokeji, který se letos uskuteční ve Tvé rodné zemi. Jak se na tuhle událost těšíš a jak sleduješ co se děje v poslední době okolo slovenského národního týmu?
Samozřejmě to sleduji, měl jsem i lístky na nějaké zápasy, nakonec to ale budu sledovat jen v televizi. Osobně jsem se setkal s několika hráči, kteří tam budou hrát, třeba i s Milanem Bartovičem, kluky budu sledovat a určitě jim budu držet palce.

S Milanem Bartovičem jsi v kontaktu?
Přímo ne, setkal jsem se s ním tady v Liberci ještě tehdy, než jsem šel do Kanady. Momentálně ale v kontaktu nejsme.

Dalibore, děkuji za rozhovor.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
HC Škoda Plzeň