Aktuální zprávy

Od nové sezony doma v tmavých dresech

Liberec - Extraligový herní řád čeká před novou sezonou změna. Zatímco v předchozích dvou sezonách nastupovaly domácí celky před vlastními diváky ve světlých variantách dresů, od nového ročníku si zahrají v tmavém.

Bílí Tygři tak podle tohoto nového herního řádu odehrají svá domácí utkání v tmavé modrých dresech, které byly dosud obvyklé pro venkovní zápasy. Svou tradiční bílou barvu namísto toho obléknou na ledě soupeřů. Stejná změna se týká také ostatních extraligových celků. Sparta tak kupříkladu bude v O2 Areně nastupovat v rudých dresech, Litvínov zase v domácích zápasech oblékne svou černou sadu.

Stejný režim není žádnou velkou novinkou. Platí v mnoha zahraničních soutěžích - vždyť i v kanadskoamerické NHL nastupují domácí celky v tmavých variantách dresů. V tmavě modré kombinaci navíc Bílí Tygři na ledě Home Credit Areny naskakují také v hokejové Lize mistrů.

Adam Jánošík ve středním pásmu

Herní řád se tímto způsobem mění po dvou sezonách, v nichž platilo, že domácí tým oblékal světlé dresy. Také v sezonách 2014/15 a 2013/14 však Bílí Tygři na rozdíl od zbytku soutěže hráli domácí zápasy v bílém. Naposledy tak naši hokejisté nastupovali v tmavě modrých dresech do domácích duelů v ročníku 2012/13.

Pokud nedojde k žádné změně, budeme Tygry v Home Credit Areně letos vídat znovu v tmavých variantách dresů.

Zadák Ladislav Šmíd velí k útoku
V tmavě modrých dresech nastupovali Tygři doma naposledy v ročníku 2012/13.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner