Od 10. do 40. minuty jsme byli trapní, komentuje duel s Pardubicemi Martin Ševc

Liberec - V zápase s Pardubicemi se Bílým Tygrům povedl obrat v závěrečné třetině na konečných 4:3. Kapitán Martin Ševc přesto přehnanou radostí nehýřil. "Body si zasloužíme tak maximálně za polovinu zápasu," poznamenal.

Co vše se ve vaší hře změnilo ve třetí třetině?
Změnilo se snad všechno. Kromě prvních deseti minut jsme byli, když to řeknu hodně slušně, trapní. Nebylo kam couvnout. Pro nás je v této chvíli každý zápas nesmírně důležitý, což jsme si v kabině důrazně připomněli. Naštěstí jsme se toho drželi.

Jak vypadala atmosféra v kabině po druhém dějství?
Pro nikoho to určitě nebylo nijak příjemné, to je pravda. Ale co jsme si mezi sebou řekli, to v kabině také zůstane.

Zdálo se, že vás srazila nevyužitá přesilovka pět na tři. Jak těžké je se s takovými momenty vyrovnat?
Ono by to ani tak těžké nebylo, kdybychom tu přesilovku nesehráli vyloženě trapně. Vždyť jsme ani neohrozili bránu. Od té doby to s námi šlo z kopce. Je špatně, že se s podobnými momenty neumíme srovnat, do té doby jsme přitom byli lepším týmem. Nebere mi hlava, jak je možné, že náš výkon najednou šel tak rapidně dolů.

Po dlouhých deseti zápasech se vám konečně podařilo bodovat naplno. To je jistě velkou vzpruhou?
Svými výkony jsme si ani ty tři body moc nezasloužili. A když vezmu zápas s Pardubicemi, také jsme si je zasloužili tak maximálně za půlku zápasu. Takhle to dál nejde. Měli jsme i kupu štěstí, Roman Will pochytal několik šancí. Nemyslím si, že bychom si je vyloženě zasloužili, ale máme je, za což jsme samozřejmě rádi. Musíme se z toho už konečně poučit a hrát tak, jako v poslední třetině.

Je výhra o to důležitější, když vás čeká trojice venkovních duelů, navíc v Brně a Plzni?
Pro nás je v této chvíli každý zápas klíčový a náročný, vždyť jsme byli před utkáním předposlední. Prostě do toho půjdeme jako do každého zápasu.

Čím to vlastně je, že se vám venku nedaří vítězit?
Myslím si, že příčina byla vidět i v zápase s Pardubicemi. A to vlastně od desáté minuty až do té čtyřicáté. Jde jenom o náš výkon, nic jiného. Můžeme si za to pouze sami. Dokud se neprobereme na celý zápas, nejen na jednu třetinu, tak zkrátka venku body sbírat nebudeme.