Obránci odvedli skvělou práci, těšilo brankáře Marka Pince

Date of publication Author Lukáš Šonský

České Budějovice – Bílí Tygři odčinili neúspěch z druhého čtvrtfinálového klání nejlepším možným způsobem. V pondělní odvetě na jihu Čech dokázali zvítězit fotbalově 1:0. Svým výkonem na sebe upoutal především liberecký brankář Marek Pinc, jenž odrazil všechny střely protivníků a měl lví podíl na výhře svého celku.

Zatímco první dvě bitvy na severočeském území přinesly ofenzivnější podívanou, v českobudějovické Budvar aréně sledovali přítomní diváci utkání chudé na branky. Po šedesáti minutách bylo však veseleji v liberecké kabině, zápas rozhodl jediný zásah Vantucha z prostřední třetiny. "Po druhém zápase jsme si řekli, jak budeme příště hrát. Myslím si, že jsme to od první minuty plnili. Sehráli jsme dobrý zápas," usmíval se Marek Pinc.

Liberečtí svoji branku uhájili, Mountfield se poprvé v sérii nedokázali ani jednou střelecky prosadit.

"V sérii jdeme znovu do vedení, takže paráda," dodal druhým dechem malý muž, na němž si protihráči vylámali zuby. Bezprostředně po zápase na něm bylo znát, že se v modrém půlkruhu rozhodně nenudil. Tvář měl orosenou potem, ale byl šťastný. "Zlepšili jsme se ve hře u brankoviště, musím pochválit obránce za jejich skvělou práci," vykládal.

Pinc se stal prvním gólmanem v letošním play-off, který udržel čisté konto. Sám však přiznává, že přihlíží především na týmový výkon. "Samozřejmě, trošku mi to pomůže v sebevědomí. Je to ale vlastně jedno, jestli vyhrajete 1:0 nebo 7:6. Počítají se vítězství a my vedeme. Jenže série je ještě dlouhá. Výkon jednotlivce nehraje roli," vysvětloval dvaatřicetiletý gólman, jenž se však v zápase musel spolehnout také na pomoc brankové konstrukce.

Severočeského muže s maskou však kromě protihráčů vyděsil v první třetině také zadní mantinel. Drobná nerovnost u hrazení způsobila, že se puk odrazil do nečekaných míst. Budějovičtí málem dosáhli kuriózní trefy, kotouč však pouze proskákal brankovištěm. "Už při rozbruslení jsem si toho všiml, že puky od jedné části mantinelu létají trošku jinak. V zápase mě to málem nachytalo, když jsem chtěl jet rozehrát za branku. Pak už jsem tam radši nechodil," doplnil s úsměvem.

Bílí Tygři se zatím mohou opřít o výkony druhé útočné formace. Lukáš Vantuch je ve vyřazovacích bojích nejlepším střelcem týmu, v centru jej doplňuje přes dva metry vysoký Urban. "Soupeři určitě dělají problémy. Jsou velcí, čehož dokáží využít. Všude dosáhnou," vyzdvihl klady spoluhráčů.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu