Aktuální zprávy

Obránce Martin Škoula přestupuje k Bílým Tygrům!

Defenzivu Bílých Tygrů Liberec posílí velezkušený obránce Martin Škoula. Vítěz Stanley Cupu z roku 2001, který v uplynulé sezóně hájil barvy slovenského účastníka KHL Slovanu Bratislava, se s vedením libereckého klubu dohodnul na ročním kontraktu s opcí na další sezónu.

Pro čtyřiatřicetiletého Martina Škoulu bude angažmá v Liberci teprve druhým v české extralize. Hráč se k týmu připojí na konci července, kdy Bílí Tygři zahájí trénink na ledě.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„Po skončení smluv s Jiřím Hunkesem a Martinem Čakajíkem jsme se snažili přivést do týmu obránce, který je zkušený a dokáže si poradit ve vypjatých situacích v klíčových momentech zápasů. Martin Škoula s téměř osmi stovkami startů v NHL takovým typem hráče bezesporu je. Byť je to naturelem především vynikající defenzivní obránce, disponuje dobrou rozehrávkou, přehledem ve hře a dobrou střelou. V nové sezóně by se Martin Škoula mohl stát základním stavebním kamenem naší hry.“

Profil Martina Škouly:

Rodák ze severočeských Litoměřic hokejově vyrůstal v Litvínově, kde také zaujal trenéry mládežnických reprezentačních výběrů. Martin nastupoval za českou osmnáctku a dvacítku. Ale dřív, než se talentovaný obránce mohl představit v extralize, přišla nabídka ze zámoří. Martin Škoula nastupoval v kanadské Ontario hockey league za tým Barrie Colts. V roce 1998 přišel draft a Martina Škoulu si v 1. kole vybralo Colorado Avelanche. Už v následující sezóně se tehdy dvacetiletý Škoula pevně zabydlel v sestavě „Lavin“ a toto spojení vydrželo až do sezóny 2003/2004, kdy byl šikovný obránce vyměněn do Anahaimu. Ještě před tím, v sezóně 2000/2001, ale přišel velký úspěch. Martin Škoula s Coloradem vybojoval Stanleyův pohár.
Ve výlukovém ročníku 2004/05 se Martin Škoula vrátil do Litvínova a poprvé se tak představil i v české nejvyšší soutěži. O rok později už ale znovu válel v NHL. Po krátkém angažmá v Dallasu zamířil Martin Škoula do týmu Minnesota Wild, kde působil až do roku 2009. V následujícím roce vystřídal litoměřický rodák ještě dresy Pittsburgu a New Jersey a poté se s NHL rozloučil. V roce 2011 se totiž Martin Škoula přesunul do KHL, když vyslyšel nabídku Avantgardu Omsk. V sezóně 2012/2013 přišlo angažmá ve Lvu Praha, odkud Martin Škoula přestoupil na Slovensko do Slovanu Bratislava.
Reprezentační kariéra Martina Škouly je rovněž hodně bohatá, byť ji nezdobí medaile nejcennějšího kovu. Třikrát si zkušený bek zahrál na mistrovství světa a bylo z toho jedno stříbro (2006) a jeden bronz (2011). Martin Škoula rovněž reprezentoval Českou republiku na olympijských hrách v Salt Lake City a na Světovém poháru v roce 2004.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner