Obrana nám nedávala žádný čas, okomentoval prohru s Třincem Martin Bartek. Škoula mluví o zranění Lukáše Dernera

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Po dvou vítězstvích doma s Hradcem a na ledě úřadujících mistrů ze Zlína přišla krátká série výher Bílých Tygrů k rychlému konci. V Tipsport areně Severočeši čelili silným Ocelářům, kteří vsadili na defenzivu a přesvědčivým výkonem se s Libercem vypořádali. Domácí kromě tří bodů ztratili také obránce Lukáše Dernera, o čemž mluvili jak kapitán Martin Bartek, tak zkušený bek Martin Škoula.

Čelit silnému kádru třineckých Ocelářů je obtížné, ať už za vás hraje kdokoli. Bílí Tygři chtěli proti Slezanům navázat na dvojici za sebou jdoucích výher, ale to se nepovedlo. Už v polovině úvodního dějství jim klání ztížilo zranění defenzivního zadáka Lukáše Dernera, jenž po jednom z hitů dostal bruslí do obličeje a už se do utkání nevrátil.

Lukáš Derner kvůli smolnému zásahu bruslí přijde o čtyři týdny akce.
„Doufejme, že ho neříznul, ale jenom kopnul,“ řekl po zápase Martin Škoula, dosavadní lídr extraligy v Radegast Indexu. „Vůbec nevím, jak na tom nyní je,“ přiznal. Dernerovo zranění nevypadalo vůbec dobře a navíc snížilo počet libereckých beků z šesti na pět. „Není to žádná neobvyklá věc, že se jeden z obránců zraní, a musí se to nějak odehrát,“ vysvětluje Škoula. „Musí se dávat pozor na to, aby žádný z beků nezůstal na ledě moc dlouho,“ přidává.

Kvůli nešťastnému zásahu bruslí Jakuba Orsavy nakonec Derner přijde o čtyři týdny hokeje. Se zraněním čelisti totiž musí odchovanec Severočechů na operaci.

Otázkou však je, zda větší vliv na výsledek utkání měla ztráta liberecké defenzivy nebo síla třineckých obranných řad. „Obrana nám nedávala žádný čas a hned, jak jsme se jednoho hráče zbavili, tak se na nás vrhl další,“ komentoval porážku Martin Bartek, jenž měl při absenci Jana Výtiska na sobě kapitánské céčko.

„Snažili jsme se hrát naší hru, ale Třinec má velmi kvalitní mužstvo. Byla škoda, že se nám nepodařilo vstřelit první gól, pak by to možná vypadalo jinak,“ věří slovenský střelec, jemuž zeď vedená Rostislavem Kleslou, Milanem Douderou nebo Markem Trončinským povolila vystřelit na klec Šimona Hrubce jen jednou.

„Polovinu zápasu jsme se drželi a hráli dobře, ale pak namísto vyhození jsme si nahrávali ve vlastním pásmu a z toho padl gól, což možná rozhodlo,“ dodává a uzavírá rozhovor Bartek.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR