O nepříznivé sérii Sparty u nás jsme věděli, přiznal po těsné výhře Andrej Podkonický

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Vůbec první body zaznamenal letos proti Spartě Andrej Podkonický a hned ji zničil dvěma body. Nejdříve otočil nepříznivé skoré, aby v osmačtyřicáté minutě přihrál v secvičeném signálu Janu Víškovi na vítěznou trefu. „S Višurou ten signál zkoušíme, že buď jdu dopředu já, nebo on. Dnes nám to konečně vyšlo,“ byl rád nejlepší hráč zápasu.

Dnes jste doma pošesté v řadě porazili Spartu. Byli jste si vědomi téhle série?
Určitě. Už dlouho je doma porážíme. Ani přesně nevím, kdy tu naposledy vyhráli. Dneska hrála Sparta hodně dobře a my jsme naopak měli slabší zápas. Ještě, že jsme to vyhráli. Vázla nám kombinace, prohrávali jsme souboje a k ničemu jsme se pořádně nedostali.

V úvodu jste na Spartu vlétli, ale z tlaku jste nedali branku, naopak jste pak inkasovali na 0:1.
Stává se nám to dost často, že máme dobrý začátek, ale nedáme branku. Podobné to bylo i s Třincem, kde jsme měli tři čtyři šance, ale nedali jsme gól. Potom dostaneme rychle a moc nám to nejde, začneme panikařit a upouštíme od hry, kterou jsme hráli v úvodu.

Andrej Podkonický: "Doufám, že nám Milan pomůže stejně hodně jako loni."

Poslední domácí zápas jste proti Třinci prohráli 3:2. Dnes jste stejným výsledkem porazili Spartu. Chtěli jste hodně odčinit tenhle nezdar?
Určitě. Zápas s Třincem nás hodně mrzel. Začali jsme v tom zápase dobře, jen škoda, že jsme nedali jako první gól. Dostali jsme pak tři takové blbé branky a bylo těžké s tím něco udělat. Myslím, že Třinec tady byl k poražení.

První polovina druhého dějství pohledná příliš nebyla. Bylo to spíš o bojovnosti?
Já si myslím, že dnes nebyl celý zápas pohledný. Jak jsem říkal, nám vázla kombinace a nedokázali jsme si nahrát jeden dobrý puk. Diváci se mohli asi těžko koukat na nějaký pohledný hokej. Sparta hrála účelně a brala nám puky a chodila do protiútoků. Odehráli velice dobré utkání.

V dnešním utkání si nasbíral dva body, navíc si přihrál na vítězný gól. Musíš být tedy po dnešním zápase spokojen?
Hlavní je ale výhra, ale body vždy potěší. Méďa mi trefil perfektně hokejku, ani nevím, jak to prošlo do branky. S Višurou ten signál zkoušíme, že buď jdu dopředu já, nebo on. Dnes nám to konečně vyšlo.

Do Liberce se vrátil Milan Bartovič a trenéři ho dali k Tobě a k Honzovi Víškovi. Oprášili jste tedy fungující spolupráci z minulých let.
Už minulý rok jsme hráli spolu. Milan nám dnes v útoku pomohl a prakticky celému mužstvu. Je to velmi nebezpečný hráč, který je rychlý a dokáže se dostat do šance. Doufám, že nám letos pomůže stejně, jako nám pomohl i minulý rok.

Od kdy jsi věděl, že bude s Tebou nastupovat ve formaci?
Věděl jsem to od včera. Začal s námi i trénovat, takže nám trenér řekl, že proti Spartě nastoupí v naší lajně.

V lednu vás čeká domácí hokejový maraton. Řekli jste si, kolik byste chtěli urvat bodů?
My jsme na to ještě ani nemysleli. Snažíme se jít zápas od zápasu. Nedíváme se dopředu, co bude. Zápasy jdou teď rychle za sebou a hlavně doma musíme sbírat body, které jsme sbírali i venku a potvrdit to. Máme výhodu, že většinu teď hrajeme doma. Pokud toho využijeme, můžeme se v tabulce posunout ještě výš.

Děkuji za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda