O důležité body se Tygři utkají na domácím ledě s karlovarskou Energií

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Play-out pro Tygry pokračuje doma. Po minulém vítězném střetu s Kometou se chystají na západočeské hokejisty Energie. První utkání na tamním stadionu se Libereckým nepovedlo, a tak budou chtít zvítězit v domácí odvetě. Utkání začne v 18:30.

HC Energie Karlovy Vary

V Karlových Varech je situace vážná. Týmu totiž hrozí po několika letech baráž. V minulých sezónách se Západačeši umisťovali přibližně stejně jako letos, ale v tomto ročníku je baráž pro dva poslední týmy. Pokud se chtějí ve Varech této nepříjemnosti vyhnout, musí nutně vyhrát na severu Čech.

Vary jsou sice na druhém místě v play-out, ale jen s dvoubodovým náskokem právě na Tygry. Za tři zápasy, které Energie v play-out odehrála, nasbírala jen čtyři body. Tři z nich jsou z výhry nad Libercem, jeden je z prodloužení v Brně. Poslední duel hráli Karlovarští doma s Piráty. Ačkoliv se dostali mnohokrát do vedení, utkání nakonec patřilo Chomutovu.

V minulém utkání Energie čtyřikrát skórovala

Energie si bude chtít zpravit chuť na Liberci. Ačkoliv celou letošní základní část provázel mezi těmito družstvy výsledek 3:1 ve prospěch Tygrů, v play-out tomu tak není. Ve vzájemném střetu Liberečtí zaspali a Vary se dostaly do čtyřbrankového vedení. To už Tygři stáhnout nedokázali.

V brance Varů dostává v play-out více prostoru Lukáš Mensator, jenž odchytal všechny zápasy, v jednom však byl střídán. Produktivitu týmu táhne jednoznačně zkušený bek David Nosek se šesti body za dvě branky a čtyři asistence. O jednu asistenci méně má hvězda Západočechů Lukáš Pech.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1932
Klubové barvy: bílá, zelená a černá
Webové stránky: hokejkv.cz
Stadion: KV aréna (6 000 diváků)

Hlavní trenér: Richard Žemlička
Asistent trenéra: Jaromír Kverka st.
Trenéři brankářů: Pavel Kněžický
Vedoucí mužstva: Ivo Doležel

Statistiky play-out

Útočníci

Lukáš Pech    5 (2+3)
Petr Kumstát  3 (2+1)
Jiří Doležal  2 (1+1)

Obránci

David Nosek   6 (2+4)
Michal Gulaši 3 (0+3)

Lukáš Mensator (143 minut) 2,94 branky na zápas/úspěšnost 89,4 %
Tomáš Závorka   (38 minut) 4,74 branky na zápas/úspěšnost 78,6 %

Posledních pět zápasů

3. kolo play-out:     Energie – Chomutov 5:6
2. kolo play-out:     Kometa – Energie 2:1pp
1. kolo play-out:     Energie – Liberec 4:2
52. kolo zákl. části: Kladno – Energie 1:3
51. kolo zákl. části: Energie – Mountfield 2:3sn

Tygři letos hrají play-out poprvé, a právě zítřejší zápas může být odraz k úspěchu, nebo naopak k neúspěchu. Pokud zítra domácí vyhrají, dostanou se do jednobrankového náskoku nad Energii a do dalších utkání půjdou s větším klidem. Avšak prohra by znamenala útěk Varů o pět bodů a další utkání by museli Tygři bezpodmínečně vyhrát, také by hodně záviselo na dalších výsledcích.

V posledních utkáních se Tygři jeví dobře. První duel s Energií se sice nepovedl dle představ, ale následná utkání s Chomutovem a Kometou přinesla dvakrát tři body. Navíc proti Energii mají Liberečtí dobrou bilanci, proto se dá odhadovat, že v prvním duelu pouze „usnuli na vavřínech“, a že před domácím publikem předvedou více.

Tomáš Vošvrda má průměr 1 branku za utkání

V brance Tygrů excelují oba brankáři. Marek Schwarz v posledním utkání proti Kometě vychytal nulu, Tomáš Vošvrda výrazně pomohl k výhře nad Chomutovem. Je pouze na trenérovi, kterého z ochránců svatyně pošle na led v pátek. V obranných řadách stejně jako v základní části vyčnívá produktivní bek Martin Čakajík, vepředu táhne tým kapitán Petr Nedvěd.

Je jisté, že Tygři budou muset důležité body získat. Proto uvítají na tribunách co největší podporu fanoušků. Přijďte je tedy podpořit, a pokud se budete chtít hokejově naladit, doražte již ve čtyři hodiny do Svijanské arény. Tam odehrají starší dorostenci druhé osmifinálové utkání s Litvínovem a k výhře jim jistě pomohou plné ochozy.

Statistiky play-out

Útočníci

Petr Nedvěd  3 (1+2)
Tomáš Urban  2 (1+1)