Novic v tygřím dresu Jaroslav Balaštík: Začátek byl hodně rychlý, ale dostanu se do toho

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c – Pětatřicetiletý kanonýr s ostruhami z NHL i předních evropských lig, to je vizitka Jaroslava Balaštíka – nejnovější akvizice v řadách Bílých Tygrů. Balaštík si premiéru v bílém dresu odbyl v pátečním duelu proti Třinci a téměř po dvou měsících tak znovu zažil extraligový hokej.

Návrat ale měl pro Balaštíka hořkou pachuť, přestože to dlouho vypadalo na bezproblémový duel s třemi body na závěr. “Padesát minut jsme hráli velice dobře, poté jsme ale Třinci nabídli kontaktní gól a oni díky tomu hodně ožili,” rekapituloval po zápase.

Liberečtí šli v pátečním duelu už v prví třetině do vedení 2:0 a dvoubrankový náskok si drželi až do dvaapadesáté minuty, tehdy už v podobě stavu 3:1. Poté ale přišla zmíněná kontaktní trefa Adamského, na kterou za dvě minuty navázal Orsava.

“Před zápasech bychom bod možná brali,” přemítal Balaštík a nelze než mu dát za pravdu. Bod v souboji s bezkonkurenčním lídrem extraligové tabulky nevypadá nijak zle. “Ale potom, jak to probíhalo, kdy jsme hráli většinu zápasu dobře, je to pro nás ztráta. Zápas byl rozehraný na tři body.”

Jako jednoznačného “viníka” nepěkného konce dobře rozjetého zápasu viděl Balaštík gól Martina Adamského, jenž se za stavu 3:1 prosmýkl mezi beky a sám uháněl na Lašáka. “Na ten gól čekali. Třinec je dopředu velmi silný a jakmile ožili, všichni jsme viděli, jak to vypadalo. V posledních osmi minutách nás přehrávali, hořeli jsme,” hodnotil nekompromisně.

Jaroslav Balaštík sdílí gólovou radost s novými spoluhráči

”Za stavu 3:3 navíc měli ještě další tutovku a bod jsme brali i s trochou štěstí,” připomněl ještě další Orsavovu šanci, který nakonec duel rozhodl v samostatných nájezdech.

Jaroslav Balaštím kromě soubojů s protivníky z druhého konce republiky absolvoval také jeden osobní boj. V extraligovém dresu se na ledovou plochu vrátil takřka po dvou měsících, když se na začátku listopadu rozloučil se zlínskými barvami.

”Bylo to znát, první třetina pro mě byla hodně rychlá,” dělil se o pocity z návratu po tak dlouhé době. “Chtěl jsem hrát jednoduše a chodit na krátká střídání. Kluci mi hodně pomohli a myslím, že v příštích zápasech můžu hrát ještě lépe.”

V to jistě věří i ostatní osazenstvo libereckého tábora, ve kterém se od pětatřicetiletého rodáka z Uherského Hradiště očekávají hlavně střelecké zářezy. Proti Třinci tedy ještě žádné z Balaštíkovy hole nepřišly, ale jeho kolega z formace zažil povedený večer.

Tomáš Filippi, který nedávno získával další mezinárodní zkušenosti na turnaji v ruském Soči, obstaral dva ze tří střeleckých úspěchů modrobílých a pozice prvního centra mu zatím svědčí. “Tomáš hrál velice dobře. Sestavu trenéři oznámili včera (ve čtvrtek, pozn. red.), takže jsme spolu měli jeden trénink a ranní rozbruslení. Dal dvě branky a rozjel ještě spoustu dalších akcí. Budu rád, když si s ní zahraju v dalších zápasech, ale sestava je záležitost trenérů. Já budu respektovat každého, s kým budu hrát,” zakončil Balaštík.

Další zápas čeká Bílé Tygry v neděli 28. prosince na ledě Olomouce. Proti extraligovému nováčkovi zatím liberecká smečka ve dvou předchozích soubojích neurvala ani bod.