Nic nám tam nespadne, smutnil Lukáš Pabiška

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Ani třetí zápas nové sezóny tři body do kabiny Bílých Tygrů nepřinesl. Liberecké hokejisty zatím trápí nízká produktivita v útoku, i proti Pardubicím totiž stejně jako v pátek na Spartě skórovali jen jednou, když Lašáka překonal Lukáš Pabiška. „Na gól se teď opravdu strašně nadřeme“, přiznává čtyřiadvacetiletý útočník.

Dnes se mužstvu v úvodu nepovedl takový tlak, na který byli diváci zvyklí a takový, který se povedl třeba v prvním kole proti Kladnu. Čím to?
Nevím, ale myslím, že určitý nápor jsme měli. Byly tam i nějaké přesilovky, ale chyběl tam gól, prostě něco, co by tam spadlo a trochu nás nakoplo.

Tým sráží malá produktivita v útoku…
Bohužel je to tak. Poslední dva zápasy – dva góly, to je hodně málo. Máme třeba čtyřicet střel na zápas a nic nám tam nespadne. Potřebovali bychom, aby tam prostě něco padlo, třeba nějak náhodně a pak to půjde určitě líp. Teď se na gól opravdu strašně nadřeme.

Liberec byl doma vždy silný, bude tomu tak i letos?
Myslím, že jo. Je to jen na nás jak budeme hrát. Je pravda, že jsme doma prohráli letos už druhý zápas, což není příliš zvykem. Vždyť v minulosti jsme tady těch zápasů prohráli jen velmi málo.

Myslíš, že vliv na vaší hru má i nové užší kluziště?
Tak ještě si asi musíme trochu zvyknout, hráli jsme na tom jeden přátelák a teď druhý extraligový zápas. Slavii loni taky trvalo, než se na tom rozehráli.

Po třech zápasech máte na svém kontě jeden bod. Nezačínáš v týmu cítit určitý tlak?
Sezóna je dlouhá. Máme silný tým a věřím, že se z toho rychle oklepeme, a dostaneme se opět v tabulce nahoru. Ta krize během sezóny potká každý tým. Nějaký tlak ani nervozitu ale zatím necítím, za pár kol může být všechno jinak.

Můžeš popsat tvůj gól?
Andrej zatáhl puk do pásma, dával to na Tomáše Klimentu a od něj to šlo nějak ke mně, tak jsem do toho jen tak plácnul a spadlo to tam. Ani jsem to moc neviděl, kluci mi pak jen říkali, že to šlo nahoru. Bylo to spíš taková ta náhoda, ale mělo to přijít dřív.

Teď vás čeká nebezpečný Třinec, jaký výsledek budete chtít uhrát tam.
Určitě budeme chtít vybojovat nějaký ten bod a psychicky se zase zvednout.

Lukáši díky a více štěstí v příštích zápasech.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu