Nepřesností v obraně se musíme v dalších duelech vyvarovat, upozorňuje Tomáš Klimenta

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Bílí Tygři zvládli nedělní duel na vlastním ledě a po prohře na Slavii si připsali plný počet bodů. Nejlepším hráčem Liberce byl vyhlášen Tomáš Klimenta, jenž se dvakrát gólově prosadil. Domácího útočníka jsme tak po skončení zápasu vyzpovídali.

Tomáš, gratuluji k vítězství. Zdálo se, že dnešní cesta ke třem bodům byla poměrně jednoduchá, Kometa vás příliš nepotrápila.

Jednoznačný zápas to však z naší strany rozhodně nebyl, Brno mělo také slibné příležitosti. Především ve druhé třetině jsme soupeři vlastními nepřesnostmi darovali několik šancí, naštěstí se nám podařilo pětkrát skórovat, což nakonec stačilo. Na Slavii se nám nedařilo v koncovce, dnes jsme to napravili

V útoku vám to tedy dnes poměrně šlo, zato obrana chvilkami působila poněkud nejistým dojmem

Tomáš Klimenta skóroval v nedělním klání dvakrát.
Za stavu 4:1 jsme to podcenili, soupeř se dotáhl na dvoubrankový rozdíl a my se pomalu začali strachovat o výsledek. Trošku mi to připomínalo zápas v Pardubicích, kde jsme málem ztratili tři body. Kometa ale naše zaváhání nepotrestala, i když měla několik dobrých příležitostí. Podobných chyb a výpadků se musíme vyvarovat, v play-off s nimi nemáme šanci na úspěch.

Byl podle Vás zlomový moment konec druhé třetiny, kdy jste se dostali do tříbrankového vedení?

Zpětně se to těžko hodnotí, možná byla důležitá již branka na 3:1. Důležité je, že jsme prakticky celý zápas byli ve vedení, které jsme si dokázali pohlídat až do konce.

Dvě vstřelené branky Vás po dnešním duelu posunuli na pozici třetího nejlepšího střelce v klubu, sledujete i tyto statistiky?

Ani nevim, že jsem dal tolik gólů (smích). Tak určitě to potěší, ale výrazněji to nesleduji. Jsem rád, že se daří celému týmu. Máme hodně kvalitních útočníků, je to také hodně o štěstí.

Na první Třinec ztrácíte v tabulce tři body, jistě by vás potěšilo předehnat Oceláře a zvítězit v základní části.

Určitě, ale my se před sebe příliš nedíváme. Důležité jsou naše výkony a výsledky týmů postavených těsně za námi. Chceme se držet na horních příčkách v tabulce.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí v dalších zápasech

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu