Nejsem moc dobrý marod, prozradil po rychlém návratu na led Petr Nedvěd

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Kapitán Bílých Tygrů se bleskově vrátil po zlomenině dolní čelisti mezi mantinely a v utkání proti Spartě skóroval. Jeho branka přinesla Liberci nakonec bod za prohru v prodloužení. Petr Nedvěd ale v zápase nastupoval se speciální helmou, a tak si vzpomněl i na mládežnické roky. „Člověk si zvykne na všechno a je to jen otázka času,“ říká nejproduktivnější Tygr.

Petře, jak to dnes šlo hrát se zraněním?
Vydrželo to dnes po celých šedesát minut. Byl jsem mile překvapen. Sice tam nějaké střety byly a párkrát to zabolelo. Tohle jsem si ale nemohl vyzkoušet při tréninku. Hodně věcí mi ale napovědělo, proto jsem se rozhodl, že nastoupím.

Několikrát sis nechal opravovat helmu. Byl tam nějaký problém?
Problém nebyl žádný. Plexisklo je v pohodě, ale nejsem na to příliš zvyklý, takže kolikrát se to hnulo a pak jsem si to upravoval.

"Nohy a ruce mám v pořádku. Nebylo na co čekat," komentoval Petr Nedvěd svůj bleskový návrat mezi mantinely

Sparta dokázala jít do vedení, když jsi byl na trestné lavici. Chtěl jsi aspoň svůj trest odčinit brankou?
Bylo nepříjemné, když soupeř využil hned první přesilovou hru. My jsme pak měli spoustu přesilových her, které jsme nevyužili a sehráli jsme je špatně. Tomáš (brankář Pöpperle) odchytal vynikající zápas a po většinu času byl neprůstřelný. Ať jsme na něj hodili cokoliv, tak on to chytil nebo ty střely nebyly nebezpečné. Zápas se pro nás sice nevyvíjel tak, jak jsme chtěli. Jsme ale natolik zkušený mančaft, že jsme doufali, že 1:0 nás tu neporazí. Nakonec se nám podařilo vstřelit vyrovnávací gól. Bylo nepříjemné celý zápas dotahovat a góly nepadaly. Když jsme dali vyrovnávací gól, tak jsem myslel, že budeme na koni my. Šance jsme měli, ale bohužel soupeř nás potrestal v prodloužení.

I když jste dnes prohráli. Myslíš, že Tvá účast týmu pomohla?
Mně se to těžko hodnotí. Já jsem rád, že jsem dnes mohl odehrát utkání. Byl jsem mile překvapen, jak to dopadlo. Před zápasem bylo hodně otazníků a bude jich tam ještě v příštích týdnech hodně. Taková je realita. S tím budu muset jít do každého zápasu.

Jak sis zvykal na svou novou helmu?
Člověk si zvykne na všechno a je to jen otázka času. Když máš plexy, tak je to příjemnější a můžeš koukat pod sebe. Nic ti nevadí. Pro mě ale nemá cenu se s tím nějak moc zabývat. Já s tím prostě musím hrát. Musím si na to zvyknout, ale problém v tom nevidím.

Čekal jsi po zranění, že návrat může přijít tak brzo?
V momentě, kdy jsme zjistil, že mám zlomenou dolní čelist, přemýšlel jsem o nějakých třech až čtyřech týdnech. Tohle je pro mě obrovský plus a překvapení.

Vrátil ses tak brzy na led, protože si hokej teď víc užíváš než třeba před patnácti lety?
Já si myslím, že ano. Pokud jsem byl ale v minulosti zraněný a pokud to aspoň trochu šlo, tak jsem nastoupil, ať zranění bylo jakékoliv. Já nejsem příliš dobrý marod. Vždy jsem to šel aspoň zkusit a ne pokaždé se mi to vyplatilo. Jsou ale zranění, se kterými se nedá hrát. V mé situaci je to veliký zásah, ale s nohami nic nemám a rukama také ne, takže jsem doufal v rychlejší návrat. Nevěřil jsem ale, že to bude tak rychlé.

Petře, děkuji za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda