Nejnovější člen Klubu hokejových střelců Kudrna: Musím poděkovat všem, co se mnou vydrželi hrát

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Páteční utkání Bílých Tygrů se Zlínem bylo v mnoha ohledech speciální. Padlo celkem dvanáct branek, z toho na obou stranách jich bylo mnoho neobvyklých. Jedna, a to jedna z libereckých, ale vstoupí do historie. Svou 250. trefu v extraligové kariéře totiž zaznamenal Jaroslav Kudrna, který je tak zbrusu novým členem Klubu hokejových střelců.

Jaký je to pocit dostat se mezi takové kanonýry?
Jsem za to hodně rád, z osobního hlediska to beru jako jednu z největších životních met. Dnešní zápas byl pohledný pro diváky, ale už ne tolik pro trenéry. Strašné je to i pro Mariana, takže to budeme muset zlepšit a příště hrát hokej, ne jen vyhrát. Dnes už jsme ale potřebovali tři body a díky bohu, že se nám povedlo soupeře přestřílet.

Branku jste vstřelil lehkou tečí Čakajíkovy střely. Jak jste hned věděl, že jste to byl vy, kdo skóroval?
Cítil jsem, že mi ta střela škrtla o hokejku. Byl to pro mě celkem typický gól, jelikož většinu jsem dal z prostoru před brankovištěm díky důrazu.

Nezlobí se na vás Martin Čakajík, že jste mu vzal další gól?
Myslím, že ne, on sám říkal, že už jsem mu takhle pár branek vzal, ale já zase za to něco dám do kasy.

Marek Pinc už o kase mluvil. Co do ní dáte? On říkal, že za každý gól litr.
Něco asi bude, ale litr je asi moc, dám tam malinko méně (smích). Určitě se ale se spoluhráči o tu radost podělím, oslavíme to a já něco zaplatím. Teď je ale důležité, abychom tu formu potvrdili a od toho dna tabulky se vyhoupli výše, ať se dostaneme do větší pohody. Oslava tedy přijde, až když bude mezi zápasy dlouhá pauza.

Jaroslav Kudrna.
Dokážeš si vzpomenout na svůj první extraligový zářez?
Určitě si na něj pamatuji. Dal jsem ho za Pardubice proti Liboru Bártovi. Bylo to ještě v Brně, můj první zápas za Pardubice v roce 1995. Měl jsem celou kariéru štěstí na spoluhráče. V Pardubicích se mnou hráli výborní centři jako Blažek, Stanislav Procházka nebo Martinec. Nemohu zapomenout ani na Jana Peterka, což byl asi nejlepší střední útočník, se kterým jsem kdy hrál. A nakonec jsem tu se skvělým týmem, samozřejmě Méďa taky patří mezi ty nejlepší centry. Za ty góly musím určitě poděkovat všem hráčům, kteří se mnou vydrželi hrát.

Schoval jste si puk, se kterým jste dnes vstřelil ten 250. gól?
Ano, máme ho, dám si ho někam do vitríny. Věděl jsem, že mi chybí jedna branka, tak jsem na to myslel a pak jsem tam někoho poslal, myslím že Čakyho. V té vitríně mám hodně místa, takže teď si tam dám alespoň puk.

Jak moc vám po psychické stránce pomohlo to vymazání tříbrankového náskoku v Plzni?
Tak podle dnešního nástupu do utkání to vypadalo, že ten zápas bude ze začátku vypadat jinak než v Plzni a taky to tak bylo. Pak jsme ale dostali dva góly a my máme stále malé sebevědomí, takže se tam nakupily další chyby. Až do konce to tedy bylo drama, ale jak říkám, všichni si zasloužíme výhru.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu