Následující dva zápasy venku budou důležité, myslí si útočník Martin Bartek

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Slovenský útočník Martin Bartek se třemi brankami velkým dílem postaral o vítězství nad silným hradeckým Mountfieldem a po zásluze získal titul hráče zápasu. Tím si navíc také pojistil druhou pozici v listině střelců české extraligy.

Martine, jaký byl pro tebe zápas proti Hradci?
Bylo to těžké. Oni už mají nahráno dost bodů, my naopak potřebovali nutně vyhrát, protože venku nám to vůbec nejde. Chvála bohu, že jsme dali první gól, ten nás uklidnil.

Martin Bartek si v této sezoně připsal již druhý hattrick

Petr Frühauf o tobě říkal, že jsi jedním z hráčů, kteří když dostanou puk, prostě vystřelí a dají gól. Souhlasíš?
No, hlavně mám dobré hokejky a dobré spoluhráče. (úsměv) V naší lajně jsme si s Honzou Víškem a Tomášem Bulíkem velmi dobře sedli. Snažíme se pomáhat jeden druhému. Oni často hrají na mě, zakončuji převážně já. O tom koneckonců hokej je, vyhovět jeden druhému.

Jak se hrálo proti kvalitní obraně, kterou soupeř má?
Dokud byl stav vyrovnaný, příliš šancí jsme neměli. Soupeř dobře bránil a vyjížděl do nebezpečných protiútoků, ale pak se nám v přesilové hře podařilo vstřelit gól, oni museli začít lítat a my si tak vytvářeli mnoho šancí.

Který z těch tří gólů se ti líbil nejvíce?
Nejspíše ten druhý. Střela mi sedla, Višura mi velmi dobře nahrál, navíc sám zablokoval dva hráče. Hned jsem věděl, že to bylo hodně prudké, nakonec jsem se i dobře trefil. Ten se mi rozhodně líbil nejvíce.

Odčinili jste vysokou porážku ve Vítkovicích. Za čím stojí rozdíly ve výkonech?
Hlavně mi přijde, že když jedeme ven, hrajeme hrozně zakřiknutě. Doma hrajeme jako úplně jiné mužstvo, ale přijedeme ven, bojíme se, čekáme co udělá soupeř. Běžně se necháme první vyloučit, dostaneme gól a pak už se to těžce dohání.

Jak moc a proč vlastně chyběl týmu v poslední třetině Petr Nedvěd?
Nevím, proč chyběl, jestli si třeba chtěl oddechnout, to se musíte zeptat spíše jeho. (směje se) První lajně určitě chyběl, ale zaskočil za něj mladý Pavel Zacha a odehrál dobrý zápas. Hlavně jsme už nechtěli nechat soupeře vyrovnat, což se podařilo.

Sleduješ své střelecké konto?
Svoje ne. Teď spíše Petra Tona! (za ním je druhý v tabulce střelců extraligy, pozn. redakce) Ne, samozřejmě jsem velmi rád, že se mi daří, ale je to práce celého útoku. Prostě si dokážeme vyhovět a našli jsme složení, které nám vyhovuje.

Na kolik branek si v této sezoně věříš? 24 už je velmi pěkné číslo...
Spíše mě zajímá naše tabulkové postavení. Stále si myslím, že tento tým má na víc a nezasloužíme si být na takové pozici, na které jsme. Ale moc času na zlepšení nám už nezbývá.

Kazí ti například špatné postavení v tabulce radost ze střelecké formy?
Radost je, brali mě sem kvůli gólům, což se zatím daří. Ale jak říkám, na tu kvalitu mužstva je naše postavení velmi špatné. Zbývá nám čtrnáct zápasů, ve kterých se musíme zlepšit. Sezona je o play-off, tam už se může stát cokoliv.

Čekají vás dva zápasy venku, budou to podle tebe zlomové body?
Asi ano. Musíme tam jet vyhrát, ne přijet vyklepaní. Potřebujeme hrát dobře zezadu, proto jsme silní, což koneckonců ví i celá liga. Teď už musíme bezpodmínečně brát body, když ne tři, tak alespoň dva nebo jeden.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu