Náskok si moc užíváme, ale nesmíme podlehnout uspokojení, varuje Petr Vampola

Date of publication Author Dominik Jakubec, Lucie Mužíková

Plzeň - Ani reprezentační přestávka naše hráče nezastavila a na ledě silné Plzně dokázali Bílí Tygři přidat další tři cenné body. Ty vystřelil v přesilové hře Petr Vampola, který se uvolnil a přesnou ranou propálil brankáře Machovského. "Otevřel se přede mnou prostor, tak jsem ho využil a vyjel si," popisoval vítěznou akci zkušený forvard, který sám část kariéry v Plzni strávil.

Jak náročné bylo vrátit se po reprezentační pauze do extraligy rovnou proti takovému soupeři, jakým je Plzeň?
Bylo to těžké. Plzeň hraje od začátku sezony velmi dobrý hokej a myslím, že se to potvrdilo i v tomto zápase. Hra byla hodně vyrovnaná, možná by utkání slušela remíza. O to víc jsem ale rád, že jsme i v takovém duelu dokázali urvat tři body.

Postaral ses o vítězný gól, mohl bys ho popsat?
Hráli jsme přesilovou hru pět na čtyři, já vyjížděl od mantinelu a jeden z jejich hráčů udělal chybu. Přede mnou se otevřel prostor, takže jsem vyjel, udělal dva rychlé kroky a zkusil vystřelit. Naštěstí ta střela propadla až do branky.

Utkání bylo plné vypjatých momentů, užíval sis atmosféru, nebo ses naopak musel držet, aby ses nenechal příliš strhnout?
Už od začátku sezony se snažím nějak držet. Kolikrát to samozřejmě úplně nejde... Ale tady v Plzni jsem zažil mnoho pěkného a vždy je tu skvělá atmosféra, takže jsem si to užíval.

Jaké to pro tebe je, hrát na ledě týmu, kde jsi sám strávil určitou porci své kariéry?
Něco jsem tu odehrál a kdykoliv se sem vracím, jsou ve mně příjemné pocity. Tenkrát mě do Plzně přivedl pan Král, se kterým jsem občas stále v kontaktu. Když sem přijedu, vždy se mi trochu promítne, co jsem tu zažil.

Vampola prohrává buly

Jak jste trávili reprezentační přestávku?
Odpočívali jsme, trénovali jsme a tvořili nějaké nové věci. Ale hlavně jsme vše směřovali k tomu, abychom pokračovali v tom, co předvádíme. Ještě před sebou pořád máme dlouhou cestu. O to víc náš těší, že jsme i po reprezentační pauze dokázali i s tak těžkým soupeřem, jakým Plzeň je, získat tři body.

Díky tomu si na čele tabulky stále držíte desetibodový náskok.
Je to samozřejmě příjemné, všichni si ten náskok moc užíváme, tím spíš po posledních sezonách, kdy se Liberec trochu trápil. Ale nemůžeme myslet dopředu, pořád máme před sebou ještě hodně zápasů základní části. Po ní navíc následuje play-off, které je úplně jiná soutěž. Tam už je potom jedno, jak se komu vedlo v základní části, stát se může cokoliv.

Nyní vás čekají vánoční svátky, dá se během nich vůbec hokej dostat úplně z hlavy?
Nějaký čas na to budeme mít. Trenér nám dál 23. a 24. prosince volno, což je rozdíl oproti minulému roku, kdy jsme trénovali i na Štědrý den. Během volna si každý odpočine tak, jak potřebuje, 25. se sejdeme a v sobotu jdeme pak znovu do zápasu.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu