Naši fanoušci nám vytvořili parádní atmosféru, liboval si Leoš Čermák

Date of publication Author Jan Švanda

Leoš Čermák, kapitán liberecké tygří smečky ve čtvrtfinále, popravil hattrickem ve čtvrtém duelu pražskou Spartu a definitivně tak ukončil tuto náročnou sérii. Liberec se může těšit na semifinále, mistr z Holešovic naopak svoji pouť v play off končí. "Podali jsme týmový výkon, hráli jsme disciplinovaně a zodpovědně v obraně. Podržel nás skvělými výkony Marek Pinc," hodnotil celou sérii liberecký kanonýr.

Tygři vstoupili do utkání ve velkém stylu, neuběhla ani minuta hry a Severočeši vedli. Leoš Čermák nadvakrát překonal Tomáše Dubu. "Střílel jsem a trefil beka přede mnou, puk se odrazil zpět ke mně, tak jsem ho napálil nahoru a trefil se. Bylo důležité, že jsme vstřelili první gól, protože Sparta nás chtěla dostat pod tlak," liboval si Čermák nad bleskovým úderem, kterým zmrazil holešovickou halu.

Sparťané nesložili zbraně a podobně jako v pátečním klání překonal Pince Martin Štrba, Tygři však udeřili opět krátce po nástupu do druhé části. Loeš Čermák obešel protihráče a backhandem dostal Tygry znovu do vedení. "Přešel jsem přes obránce, udělal kličku do backhandu a trefil po zemi k tyči," komentoval druhý zásah do sparťanské klece urostlý liberecký forvard.

Pražané ještě jednou vyrovnali, když nařízené trestné střílení proměnil chladnokrevně Petr Ton. Tygři rozhodli o svém vítězství na konci druhé dvacetiminutovky, kdy se nejprve prosadil v početní převaze Pletka a po něm přidal čtvrtý zásah Pabiška. Duba poté přenechal místo v brankovišti Martinu Šteflovi.

Severočeši se ve třetím dějství již nikam nehrnuli a nechali sparťany tvořit hru. Jednoduše přitom vyhazovali puky do středního pásma případně na zakázané uvolnění a čekali na brejky a chyby domácích. Závěr se ale přesto odehrával v podobném duchu jako v předešlém střetnutí. Zkušený Vykoukal ranou "pod víko" vykřesal jiskru naděje a Pražané poté vyrukovali s posledním náporem v této sérii.

"Bylo to v závěru velmi těžké, byli jsme pod tlakem, ale ustáli jsme to," řekl Čermák, který při power play domácích střelou do prázdné brány definitivně rozhodl o postupu Severočechů.

"Prakticky celý zápas jsme vedli. Nedostali jsme se do pozice, že bychom museli dotahovat a to je samozřejmě výhoda. Je to pro nás fantastický úspěch," dodal nadšeně po utkání člen elitní formace Bílých Tygrů.

Liberečtí hokejisté ukončili sérii v nejkratším možném termínu, pátého zápasu a možných oslav postupu před vlastními fanoušky jsou sice ochuzeni, nikomu z hráčů a diváků severočeského klubu to ale pochopitelně nevadí.

"Další zápas doma by byl sice pěkný, ale nezaručovalo by nám to, že bychom doma vyhráli. My jsme chtěli sérii rozhodnout co nejdřív, když jsme včera zvítězili. Fanoušci nás přijeli do Prahy podpořit ve velkém množství, vytvořili nám výbornou atmosféru, takže si myslím, že ošizeni nezůstali. Ti, co nebyli na zápase, tak zápas sledovali určitě doma a my se je budeme snažit potěšit v další sérii," potvrdil Čermák, který navíc potvrdil, že by další zápasy ubíraly šelmám síly.

"Každá série je velice náročná fyzicky. My si můžeme nyní pořádně odpočinout, to by měla být naše výhoda. S Třincem jsme hráli loni na sedm zápasů a odpočinek tam pak takový nebyl. Síly pak v té posloupnosti zápasů rychle ubývají."

Nejproduktivnější hráč série se domnívá, že všechny zápasy byly velmi důležité, každému z nich přikládá stejnou váhu. "Každému utkání v této sérii bych dával stejnou důležitost. První zápas, vstup do série velice důležitý pro další průběh. Vydařil se nám. Kdybychom doma druhý zápas prohráli, zase by to bylo o něčem jiném. Včera jsme vyhráli první zápas na Spartě, což bylo nesmírně důležité a dnes jsme to dotáhli. Poslední krok bývá vždy nejtěží. Takže všem zápasům bych přikládal stejnou váhu. Každý prohraný zápas totiž sérii natahuje a to není dobré."

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu