Na tabulku nekoukáme, jedeme do Boleslavi vyhrát, hlásí Lukáš Vantuch

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Předposlední domácí zápas letošní sezóny přinesl souboj s chomutovskými Piráty. Ti se dostali rychle do vedení a ačkoliv se Tygři dotahovali, poslední slovo měli hosté. Končí tak série výher Severočechů. O své dojmy z napínavého střetnutí se podělil Lukáš Vantuch.

Liberecká série výher končí. Od čtvrtého kola brali hokejisté zpod Ještědu pouze tříbodové odměny. Nyní už však na soupeře nestačili. „Je to škoda, myslím si, že poslední čtyři utkání jsme odehráli velmi slušně. Náš dnešní výkon nebyl dobrý a hlavně jsme dali o ten potřebný gól méně,“ řekl po duelu Lukáš Vantuch.

Do vedení šli zkraje zápasu Piráti. Skórovali hned v první minutě, když využili signalizovanou výhodu. Srovnat dokázal o sedm minut později právě Vantuch. „Nastřelil jsem puk od červené čáry a jejich obránce tam jel na rozehrávku. Dalibor Bortňák mu jí ale vystihl a našel mě mezi kruhy,“ vykládal vysoký útočník. „Puk jsem pak uklidil mezi nohy brankáře,“ doplňuje.

Domácí však po chvíli znovu ztráceli, to když Chomutovští využili přesilovou hru. „U těch prvních dvou gólů toho Vošvec příliš neviděl, takže tam nemohl moc udělat a střely tak prošly až do branky,“ polemizoval pětadvacetiletý forvard. Ty ale ještě Tygry nepoložily. Díky trefě Martina Čakajíka v závěru druhé třetiny dokázali Tygři srovnat.

Ve třetí třetině však Piráti rozhodli o své výhře. „Do třetí části jsme nastupovali za nerozhodného stavu, a právě tu třetí rozhodující třetinu odehrál Chomutov výborně. Do ničeho nás nepustili,“ vysvětloval Vantuch.

Další klání odehrají Severočeši v pátek v mladoboleslavské aréně. Pokud by nevyhráli, Bruslaři by se dotáhli na rozdíl jednoho bodu. „Musíme zmobilizovat síly, trochu potrénovat. Teď v pátek máme Boleslavi co vracet, ten výsledek posledně na jejich hřišti byl ostudný,“ vyhlíží urostlý hráč páteční souboj. „Na tabulku je zbytečné koukat, jedeme do Boleslavi a tam musíme vyhrát,“ dodal.

Slavná trojice aneb selská jízda