Na góly se hrozně nadřeme, říká střelec vítězné branky Tomáš Filippi

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Tomáš Filippi se ve vyrovnaném utkání postaral o rozhodující branku v prodloužení, kdy ujel litvínovské obraně a pohotově zakončil za záda Pavla Francouze. Nejen o této brance se následně rozpovídal v pozápasovém rozhovoru.

Tomáši, panuje vzhledem k průběhu utkání spokojenost i s dvěma body?
Tři body by samozřejmě byly mnohem lepší, to je jasné. Ovšem s naší situací v tabulce bereme všemi deseti i dva body. Proto se dá mluvit o spokojenosti.

Jak se vám s takovým umístěním v tabulce vlastně hraje?
Hraje se nám velmi těžko, vůbec nám tam nepadají góly. A když už ano, hrozně se na ně nadřeme. Sám jsem měl v zápase dost šancí, z toho musím dávat více branek. Díky bohu, že se to povedlo alespoň v prodloužení. Ovšem jako tým bychom hrozně potřebovali nějakou šňůru vítězství za sebou.

Na začátku jste dobře kombinovali, ale časem hra začala trochu skřípat. Má se věc tak, že to na vás psychicky dolehne a nevíte co s tím?
My kombinujeme dobře, to se nám daří téměř každý zápas. Ovšem nestřílíme branky. Proto potřebujeme hru hlavně zjednodušit, střílet na bránu a snažit se dorážet. Měli bychom dávat alespoň tři čtyři góly na zápas.

Jak bys popsal svůj rozhodující gól?
Dostal jsem puk do plné jízdy od Jakuba Čutty a pak už to nebylo nic těžkého. Gólman víceméně stál, nebyl problém puk zasunout do brány.

Tomáš Filippi vystřelil v prodloužení Tygrům bod navíc

Vítězství nad Litvínovem vám po porážce v Plzni jistě psychicky pomohlo?
Věděli jsme, že se bude jednat o velmi náročné utkání. Připravovali jsme se na něj jako na každé jiné, nic jsme nepodcenili, a jsme proto rádi, že jsme vybojovali alespoň ty dva body.

Nejedná se ovšem v utkání s posledním celkem tabulky spíše o ztrátu bodu?
My se nemůžeme dívat, jestli je ten tým první nebo poslední. Je to vítězství jako každé jiné. A dva body jsou stále lepší, než jeden.

Vůbec se vám nedařily přesilovky. V zápase jste měli dokonce jednu pětiminutovou, ale v té jste vystřelili snad jen jednou na bránu.
Bohužel víme, že nám to v přesilových hrách nejde. Hrajeme je vždy moc složitě. Říkáme si, že je potřeba více střílet a dorážet, ovšem na ledě to pak neděláme.

Byl jsi na ledě i při trochu kuriózním vyloučení soupeře za porušení postupu při vhazování. Už jsi to někdy zažil?
V české lize tedy asi ne, ale už jsem to zažil v Kanadě. První hráč byl vykázán z vhazování a pokud je pak vykázán i další hráč, je z toho vyloučení na dvě minuty.

Zápas začínal nezvykle již ve tři hodiny. Změnilo to nějak přípravu?
Šli jsme o trochu dříve na led, ale jinak se moc změn nekonalo. Šli jsme běžně na oběd a poté na zápas. A alespoň budeme dříve doma. (směje se)

Tomáši, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalších zápasech.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR