Myslím, že v určitých momentech jsme byli lepším mužstvem, říkal Tomáš Bulík o konfrontaci s Admiralem

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Dlouhou reprezentační přestávku netráví Bílí Tygři pouhým tréninkem. Před návratem do extraligového kolotoče bude důležité nevypadnout ze zápasového tempa. Pomoci k tomu měl i páteční přátelák proti Admiralu Vladivostok, ve kterém si Severočeši ověřili, že mohou být vyrovnaným soupeřem i celku z KHL. "Jsme rádi, že jsme měli možnost porovnat si síly," říkal po zápase jediný střelec Tygrů Tomáš Bulík.

Tomáši, předpokládám, že takovéto zpestření reprezentační pauzy vítáte.
Určitě nám přišel zápas s Admiralem vhod, máme tři týdny dlouhou přestávku, po které nás čekají těžké zápasy v lize. Takže jsme rádi, že jsme měli možnost zahrát si s mužstvem, které hraje KHL a porovnat si síly. Myslím, že to bylo vyrovnané utkání a měli jsme dost šancí. Škoda, že jsme nevyhráli, ale myslím, že jsme odehráli dobrý zápas.

Tomáš Bulík se v zápase prosadil šikovnou tečí.

Bylo na ledě znát, že proti vám stojí soupeř z KHL?
Jsou v přípravě a mají nyní velmi těžké tréninky. Ale určitě jsme jim stačili a řekl bych, že v některých momentech jsme byli i lepším týmem. Na druhou stranu nehráli na sto procent, podvědomě měli blok, že jde o přípravný zápas, který jsme trochu měli i my. Ale myslím, že to bylo z obou stran kvalitní střetnutí.

V přesilovce jsi obstaral jediný liberecký gól, když jsi tečí vyrovnával na 1:1.
Byl to nacvičený signál, který jsme chtěli sehrát. Martin Bartek střílel na mojí hokejku na teč a vyšlo nám to.

Tvoje lajna byla vůbec hodně aktivní. Je vidět, že vám to šlape i mimo extraligu.
Tak Martin Bartek je teď odpočatý, takže je hodně při chuti (smích). Zápas bavil i mě, dařilo se nám tvořit si šance. Škoda je, že se nám nepovedlo dát gólů víc.

Máte za sebou menší soustředění, jaký program vás čeká do zápasu s Kladnem, které se hraje ve středu?
Víkend máme volný. Potom potrénujeme na středeční zápas. Po zápase s Kladnem už pomalu začneme ladit síly na ligu. Jak už jsem říkal, po přestávce nás čeká několik velmi důležitých zápasů.