Myslel jsem, že v tom prodloužení nechám na ledě plíce, oddychoval Tomáš Filippi

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Bílí Tygři v napínavém zápase se spoustou obratů nakonec porazili Hradec Králové 4:3 po prodloužení. Velký podíl na výhře měl i navrátilec Tomáš Filippi, který vstřelil dva góly. "Každý den se cítím líp a líp, doufám, že to takhle půjde dál," říká staronová posila Libereckých.

Co bys řekl k tomu vyrovnávacímu gólu? Přece jenom to nebyla úplně standardní branka..
Všichni asi viděli, že tam jejich gólman udělal obrovskou chybu, Libor Hudáček mi to tam pak skvěle nahrál a já už to měl lehké.

Překvapila tě taková rozehrávka brankáře?
No trochu jo (úsměv). Kdyby tu chybu ale neudělal, měli bychom to hodně těžké, dvě minuty před koncem po prohraném buly, naštěstí to ale dopadlo.

Pamatuješ, kdy naposledy jsi dal gól po takovéhle chybě gólmana?
Nepamatuji, nevím, jestli jsem podobný gól vůbec někdy dal.

V prodloužení to bylo hodně nahoru dolů, tam asi mohl vyhrát kdokoliv..
Jo, myslel jsem si, že tam na tom ledě nechám plíce. Ještě že Hudy dal ten rozhodující gól, protože po druhé za sebou jsme nájezdy nechtěli.

Ve druhé třetině měl zápas trochu vyostřenější tempo, řekli jste si k tomu v kabině něco? V poslední dvacetiminutovce to už pak totiž bylo vyrovnanější…
Nic jsme si k tomu neříkali, hrál druhý se třetím, takže bylo jasné, že to utkání bude trochu vyhecovanější. Nemyslím si ale, že tam byly nějaké zákeřnosti, všechny zákroky byly sice tvrdé, ale v duchu fair-play.

Přenesly se do dnešního zápasu nějaké emoce z minulého play-off?
To ne, já si skoro nepamatuji, že jsme s Hradcem hráli čtvrtfinále. Teď je nová sezóna, nový tým, to, co bylo v minulé sezóně, je už za náma.

Ty jsi dneska dal 2 góly, jak se cítíš po tom týdnu, co tady jsi?
Cítím se každý den líp a líp, tak doufám, že to takhle půjde dál.

Vy jste už tuhle sezónu otočili několik zápasů ve třetí třetině, to asi hodně povzbudí, že?
Jo, určitě je super, že se nám ty obraty daří a že se nevzdáváme. Je vidět velká vnitřní síla týmu, každý s námi musí počítat.

Říká se, že období mezi listopadem a prosincem je v extralize nejdůležitější, platí to v této sezóně ještě víc, když je tabulka tak vyrovnaná?
Jo, určitě, rozdíly jsou teď úplně minimální. Každý bod je důležitý, za ty dnešní dva body jsme hodně rádi.