Myslel jsem si, že sním, říká o nominaci do zápasu debutant Lukáš Vařecha

Date of publication Author Petr Schultz

Po Josefu Skořepovi si připsal i další hráč svou extraligovou premiéru v dresu Bílých Tygrů. Tentokrát to byl útočník juniorky Liberce Lukáš Vařecha, který si svými výkony řekl o nominaci do čtvrtečního duelu. Poprvé přeskočil extraligové mantinely ve třetí třetině, po boku zkušeného Nedvěda a Hlaváče.

Máš za sebou první extraligový start. Premiéra sice není moc pěkná, protože jste nakonec prohráli 5:2. Přesto, jak se Ti hrálo?
Sice jsem nastoupil jen na jedno střídání, ale byl jsem rád, že jsem mohl sedět s hráči. Byl to dnes obrovský zážitek nastoupit do ostrého extraligového zápasu.

Jak pociťuješ ten rozdíl mezi juniorskou extraligou a mužskou extraligou?
Tak já jsem hrál už v Benátkách, byla to sice první liga, ale nastoupil jsem v přípravných zápasech. Pak nás stáhli do juniorky. Mezi soutěžemi je ale obrovský rozdíl, jak v rychlosti, tak ve tvrdosti a všechny souboje se dohrávají. Prostě úplně jiná soutěž.

Kdy ses dozvěděl o nominaci?
Dozvěděl jsem se o tom dnes ráno. Pan Haken (trenér juniorů) mi volal, byl jsem z toho dost překvapený. Myslel jsem si, že ještě spím a sám jsem tomu nemohl uvěřit. Byl jsem ale hrozně rád.

Letos jsi měl celkem povedenou sezónu. Dostal jsi se i do reprezentace „20“ ….
Byl jsem v juniorce, pak v Benátkách, následně do reprezentace. Takže zatím jsem spokojen.

Měl jsi i nějaké starty tedy za český nároďák?
Byli jsme s reprezentací ve Finsku, kde jsme odehráli několik zápasů, třeba proti Švédsku, Finsku a Rusku. Já jsem odehrál tedy všechny zápasy. Byl to ale veliký rozdíl, tak snad si ještě někdy zahraju za českou reprezentaci.

Za to tvé dnešní střídání přišla nějaká pochvala nebo pokárání?
(Smích). Ne, nic nepřišlo. Vůbec nic mi nikdo neřekl, jen jsem tam tak seděl.

A do Brna pojedeš také?
Tak to nevím. Zítra budu s juniorkou a pak se uvidí.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí v dalších zápasech

Slavná trojice aneb selská jízda