Musíme zapracovat na přesilovkách, ví slovenský forvard Tomáš Bulík

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – V úterý bojovný výkon proti Plzni nestačil a svěřenci Rostislava Čady si budou muset na první domácí výhru pod novým koučem počkat. Velkou roli pod zkušeným lodivodem má slovenský útočník Tomáš Bulík, jenž je členem elitní formace a proti Západočechům odehrál necelých 19 minut.

A nebylo to jen 19 minut, kterými se slovenský legionář zapsal mezi nejaktivnější hráče Bílých Tygrů. V první třetině dokonce mohl otevřít skóre, ale před prázdnou brankou jej na poslední chvíli odzbrojil Ryan Hollweg. Na začátku druhého dějství jeho povedenou střelu navíc zastavil betonem Lukáš Mensator.

"Máme ztuhlé ruce v koncovce, ale stačí jedno povedené utkání a to nás může nastartovat," vysvětluje prešovský odchovanec.

Z jednadvaceti projektilů kryl strážce plzeňské svatyně všechny až na jeden, což samozřejmě k výhře nestačilo. To Ján Lašák držel Severočechy naživu celkem 24 zákroky. Nepatrný rozdíl v celkovém počtu střel se však zrodil až v poslední dvacetiminutovce, kdy svěřenci Rostislava Čady předvedli to, co bylo od příchodu zkušeného lodivoda slibováno.

Lašák musel nakonec čelit pouze dvěm střelám, zatímco jeho protějšek Mensator hned deseti. I to pomohlo Bílým Tygrům vybudovat si tlak, díky němuž málem došlo ke zvrácení vývoje duelu. "Chybí nám lepší pohyb. Takový, jaký jsme měli ve třetí třetině," je si vědom o hlavní chybě devětadvacetiletý křídelník.

Nedostatek pohybu, který se Severočechům podařilo v poslední třetině eliminovat, však není jediným problémem. V počtu využitých přesilovek totiž svítilo na plzeňské straně vzhledem ke skóre největší možné číslo, a to 2, zatímco na straně domácích to byla nula. A to přes fakt, že jediným rozdílem v počtu trestných minut obou celků byla osobní desítka Petra Ulrycha.

"Musíme přesilovky vypilovat, jsou takové rozházené. Pokud se ponaučíme, máme šanci získávat body," tvrdí slovenský mistr ze sezony 2011/12, kdy válčil za Slovan Bratislava.

Příští domácí soupeř, pražská Slavie, by tak mohl být pro Liberecké tím ideálním sokem. Právě ta společně se Severočechy patří mezi nejhorší extraligové celky letošní sezony, co se speciálních týmů týče. Navíc ji provádí celková nepohoda, vždyť se jedná o tým, který naposledy vyhrál 5. října a od té doby získal jediný bod.

"Když zapracujeme na přesilovkách, proti Slavii můžeme získat tři body," ví moc dobře Bulík a s pětiprocentní úspěšností využití početních výhod je vskutku třeba speciální týmy vylepšit. Jinak to nepůjde ani proti týmům, které se trápí sebevíc.

Slavná trojice aneb selská jízda