Musíme si zachovat naše dobré zvyky, velí Michal Birner

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Poslední dvě utkání se Tygrům nepovedla podle představ. V pátek nejdříve podlehli na ledě Brna a v neděli nestačili na Plzeň. Michal Birner si v zápase proti indiánům připsal další bod v sezóně, když asistoval při úvodní brance Libora Hudáčka, a na kontě jich má už přes šedesát. „Já jsem ve věku, kdy mě více zajímají týmové úspěchy. Hned v úterý naše chyby musíme napravit," povídá pokorně liberecký střelec.

Doma jste Plzeň porazili. Teď ona vás. Co k tomu říct?
Když nebudu počítat gól do prázdné brány, tak byla o jednu branku lepší. Ona své šance proměnila a my ne, což rozhodlo.

Díky tvé asistenci na gól Libora Hudáčka jsi se stal spolurekordmanem v historii klubu. Znamená to pro tebe něco?
Popravdě jsem se to právě teď dozvěděl. Samozřejmě, že je to pěkné, když se sledují individuální statistiky, ale já jsem ve věku, kdy mě více zajímají týmové úspěchy. Ty jsou pro mě mnohem cennější a když vyhrajeme poslední zápas sezóny, tak to pro mě bude něco znamenat.

Jste na prvním místě v tabulce. Co pro vás znamenají tato utkání, která zbývají v základní části?
Pořád to jsou důležité zápasy, ale poslední dva jsme odehráli lehkovážně a nepředvádíme naši hru. Také si zkoušíme věci, co v play-off fungovat nebudou a všichni to víme.

Tou lehkovážností narážíš na to, že si soupeř tvoří moc šancí?
Když si je soupeř vytvoří sám, tak se nic neděje, ale my mu ty příležitosti často darujeme. Proti Kometě to bylo úplně stejné. Nemám problém s tím, když nás někdo přehraje a když je lepší. Mám naopak s tím, když v pásmu propadneme a myslíme si, že to za nás někdo jiný odbrání.

Z čeho se tedy po porážce poučit?
Hned v úterý naše chyby musíme napravit. Ty dobré zvyky si naopak musíme zachovat, aby se zautomatizovaly v následujících zápasech.

Po základní části bude následovat kratší pauza. Jak z toho nevypadnout?
My už jsme to celkem zvyklí, víme, jak s tím naložit a umíme se nachystat na čtvrtfinále. Nejdříve si trošku odpočineme a pak kvalitně potrénujeme. Necháme se překvapit, kdo na nás vyjde.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu