Musíme postup udělat a my ho uděláme!

Date of publication Author Jan Rachota

V šestém zápase čtvrtfinále podlehli Bílí Tygři Liberec Ocelářům z Třince na jejich ledě a série je tak vyrovnaná 3:3. Rozhodující zápas tak čeká Bílé Tygry zítra od 17,00 hod. v Tipsport areně. Za všechny hokejisty vám z kabiny Bílých Tygrů posílá vzkaz Boris Žabka: "Musíme to udělat a my to uděláme!"

Slovenský forvard Andrej Podkonický patřil k nejlepším Tygrům na ledě. V povedené první třetině vstřelil vedoucí branku, ale radost mu stejně jako spoluhráčům vydržela pouze do osmé minuty druhé třetiny. V té době byli Tygři pod obrovským tlakem. “Několikrát jsme faulovali a hráli jsme pět nebo šest oslabení. Navíc to bylo ještě znásobené, poté co jsme hráli více než dvě minuty pět na tři. To jsme ještě ubránili, ale při přesilovce pět na čtyři už jsme inkasovali.“ Inkasovaná branka s Tygry evidentně otřásla. “Na kolena nás srazila stejně jako v předminulém zápase vyloučení. Prohráli jsme si ten zápas sami – i my jsme měli přesilovky a bohužel jsme je nedokázali proměnit. To rozhodlo o tom, že jsme dnes nebyli úspěšní.“

Oceláři Tygry agresivně napadají, každý střet tvrdě dohrávají. Pokud tým včas nereaguje, dostává se pod tlak a přichází faul. Je to případ Bílých Tygrů? “To si nemyslím. Bylo tam nějaké zbytečné hákování…Ale to, když nás rozhodčí poslal do pět na tři, to se obvykle nepíská. Každopádně musíme příště naši hru vyčistit od zbytečných háčků a podražení.“

Doufejme, že se Tygři poučí z chyb a do sedmého zápasu naskočí v plné síle a dobrém rozpoložení. “Je to poslední zápas čtvrtfinále, hrajeme doma před našimi fanoušky a já jim mohu slíbit, že do toho dáme vše. Jsme v sérii lepším týmem, s Třincem, který v sérii nic nepředvedl, prohrát nesmíme. To nepřipadá v úvahu. Budeme se snažit hrát tak jako v posledním zápase doma, agresivně napadat a hodně bruslit.“

Zápasy jsou v rychlém sledu za sebou, navíc hned několikrát se rozhodovalo v prodloužení. Výdej sil je tak obrovský. Jak jsou na tom fyzicky Bílí Tygři? “Hrajeme na čtyři lajny, sil máme dost. Třinec hraje na tři lajny, má před sebou cestu do Liberce, určitě budou unavenější. Musíme na ně vlítnout a rozhodnout to.“

Již před zápasem bylo jasné, že se do branky Ocelářů nepostaví Roman Čechmánek, ale Martin Vojtek. Ovlivnilo to nějak týmovou strategii? “To ne. Dokonce jsme na Vojka vyslali méně střel než na Čechmánka. Nevím, čím to bylo, ale měli jsme určitě více střílet, jít více do brány. Naše přesilovky jsme odehráli příšerně, hráli jsme je po rohách, nevycházely nám přihrávky...Musíme to zlepšit.

V Třinci kdysi hrál, ale vzpomínky hází Boris Žabka za hlavu. "Neberu to nějak osobně. Byl jsem v Třinci spokojen, ale to je jiná kapitola. Pokřiků fanoušků si tak ani nevšímám."

Po první třetině se zápas vyvíjel jednoznačně, domácí se k ničemu nedostali, Liberec šel do vedení a vypadalo to na klidný průběh večera. "Zápas se pro nás vyvíjel nejlépe z celé série, byli jsme psychicky hodně nahoře. Máme však v hlavách zřejmě nějaký problém, protože jsme ve druhé třetině zcela přestali bruslit a z toho vznikly naše fauly. Ty Třinec využil a otočil zápas." Nabízelo by se, že Tygři po vydařené první třetině podlehli uspokojení. "Ne, uspokojení to nebylo, šlo hlavně o naše fauly a dlouhodobé oslabení. Soupeř dokázal naše fauly využít, a to rozhodlo zápas."

A co před rozhodujícím zápasem cítí Boris Žabka. "Už je to jednoznačné. Musíme se do toho položit, každý z nás do toho musí dát srce! Musíme to udělat a my to uděláme!

Slavná trojice aneb selská jízda