Musíme bojovat o každý kotouč, říká talentovaný zadák Vitásek

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Ačkoli výsledek střetnutí s brněnskou Kometou oku libereckého fanouška zřejmě nelahodí, herní výkon Severočechů je s každým zápasem lepší. Jedním z dobře hrajících hokejistů Bílých Tygrů je mladý obránce Ondřej Vitásek, který je v extralize s dvanácti zápasy na kontě stále nováčkem.

Ondro, jak bys popsal dnešní utkání s Brnem?
Soupeř nám rychle odskočil na dvougólový náskok, nám se však podařilo do konce třetiny srovnat, což bylo skvělé. Ve druhém dějství jsme sice dostali branku z přesilovky, ale nakonec jsme dokázali skóre srovnat. V prodloužení jsme také měli jednu velkou šanci, bohužel štěstí bylo na straně hostů.

Herní projev týmu je nyní lepší než před několika zápasy. Co se změnilo?
Řekli jsme si, že prostě musíme bojovat, a to o každý kotouč. To je hlavní, soupeř s tím pak má problémy, když napadáme a nepříjemně za ním jezdíme.

Jak mužstvo ovlivnila ztráta Petra Nedvěda, který teď ve dvou zápasech nehrál?
Petr nám určitě chyběl, hlavně v přesilovkách, kde jsme postrádali jeho přehled. Museli jsme se kvůli tomu víc semknout a zvládnout to i bez něj. S tím se nedá nic dělat a já jen doufám, že to půjde i tak, jestli bude dále mimo hru.

Jak se chcete připravit na zápas s Vítkovicemi?
Jako na každý jiný. Chceme tam urvat co nejvíce bodů, nejedeme na žádný výlet, takže si zpátky budeme chtít vézt nějaké body.

Pro tebe to bude zápas speciální, v dresu Vítkovic jsi odehrál svůj extraligový debut. Jak se na to těšíš?
V devatenácti jsem tam odehrál jedno utkání, které se sice nepovedlo, ale určitě něco vypíšu do kabiny, aby byla větší motivace.

Letošní sezonu jsi začínal v Benátkách nad Jizerou. Jak ti angažmá na farmě pomohlo?
Pomohlo mi to hodně, dostával jsem tam mnoho prostoru na ledě. Pak si mě tým povolal do Liberce a já doufám, že jsem tu nabídku využil co nejlépe. Těsně předtím jsem odehrál zápasy s Boleslaví a Ústím, což mi také pomohlo, jelikož to jsou velmi kvalitní týmy.

A jak vnímáš ten přechod z 1. ligy o úroveň výše?
Je to určitě rozdíl, v extralize jsou rychlejší a tvrdší hráči. Jsou také chytřejší a celkově je to trochu něco jiného. Každá soutěž má ovšem svojí kvalitu a něco do sebe.

Díky za rozhovor, ať se daří!

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu