Můj gól? Výborná akce celé pětky, takové góly nám zvednou sebevědomí, hlásí Tomáš Rachůnek

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Litvínov/Liberec - Tygři před čtvrtečním zápasem s Vervou věděli, že je nutně potřeba vyhrát, aby si uchovali šanci na postup ze skupiny. A těžký úkol nakonec splnili! V zápase plném obratů nakonec zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech. Co po utkání říkal střelec první branky Tomáš Rachůnek?

Po dvou porážkách jste si připsali výhru. Jak zápas proti Vervě hodnotíš?
Myslím si, že jsme podali dobrý výkon, hlavně se nám skvěle povedl začátek. Škoda, že jsme v úvodu proměnili jen jednu šanci, Litvínov nám pak dal z brejku pár gólů. Vždy, když jsme je tlačili, nám vzadu vznikala okénka. Na to se musíme v tréninku zaměřit a zlepšit to.

Před zápasem byla situace ve skupině taková, že bylo potřeba Litvínov porazit, abyste mohli zabojovat o postup. Nesvazovalo vás to trochu?
To ani ne. My známe naši sílu a víme, že když hrajeme zodpovědně, tak jsme ten zápas schopni vyhrát.

V minulém zápase se vám nepodařilo vstřelit branku, teď jste dali gól už v 7. minutě. To byla asi velká psychická vzpruha...
Určitě nám to pomohlo. Škoda, že jsme jich nepřidali víc ,šance tam určitě byly. Hráli jsme aktivně, myslím, že domácí byli trochu zaskočení, bohužel jsme toho nevyužili.

Zmiňovaný první gól jsi vstřelil právě ty. Jak jsi tu situaci z tvého pohledu viděl?
Dávid Gríger dobře vybojoval kotouč u mantinelu a nahrál Lencíkovi (Radan Lenc, pozn. red.) před bránu. Ten snad má oči vzadu, výborně mě našel a já už jsem to měl jednoduché. Byla to výborná akce celé pětky.

Všechny branky padly po hezkých souhrách, to asi zejména v přípravě hodně potěší, že?
To určitě. Člověk získá lehkost, vyhoví si s parťákama a celkově nám to zvedne sebevědomí. Góly byly nádherné, škoda jen, že jich nebylo víc.

S Dávidem Grígerem nastupujete v lajně s Radanem Lencem. Jak se vám s ním hraje?
Je to výborný hokejista, k tomu asi není třeba víc dodávat. Celkově tu jsou velmi kvalitní hráči, opravdu si nemůžu na nic stěžovat.

V příštím zápase vás čeká Energie, tvůj bývalý klub. Proběhne před duelem nějaké pošťuchování s bývalými spoluhráči?
Asi ne, my to zas tak nehrotíme. Samozřejmě se po zápase pobavíme, ale před utkáním se nijak nehecujeme.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu