Mohly být tři, ale i za bod jsme rádi, komentoval zápas s Brnem Tomáš Pospíšil

Date of publication Author Martin Zíta, Simona Fischmeisterová

Brno/Liberec - K předposlednímu zápasu základní části sezony 2012/2013 vyrazili Bílí Tygři do Brna. Soupeření Tygrů a Komety nabídlo zajímavou a také vyostřenou podívanou, která dospěla až do samostatných nájezdů. Ty Libereckým po celou sezonu moc nesvědčí a to se potvrdilo i tentokrát. Jediným úspěšným exekutorem byl Tomáš Pospíšil, který obstaral i vyrovnání na 1:1.

Tomáši, hodnotíš zisk jednoho bodu jako skutečně zisk, nebo ztrátu dvou?
Myslím, že jsme mohli získat i tři body. Třetí třetina byla z naší strany odehraná dobře defenzivně, čekali jsme na nějakou chybu a naší šanci. Ty jsme před koncem třetiny měli dvě, ale neproměnili jsme je, což je škoda. Nájezdy, ty nám prostě moc nejdou. Ale za bod jsme rádi.

Zápas vypadal celkem vyhecovaně. Vnímali jste to tak i na ledě?
Jde o hodně. Brnu jde o postup do předkolo play-off, nám zase o to, abychom se vyhnuli baráži. Poslední kola jsou vždy trochu vypjatější, ale myslím, že to byl dobrý zápas. Neřekl bych, že to sklouzlo k zákeřnostem, ani ty dvě zranění (zápas nedohráli Kica a Koreis, pozn. red.).

Do druhé třetiny jste vstoupili o poznání aktivněji. Co se oproti první změnilo?
Řekli jsme si, že musíme začít víc bruslit. Ze začátku jsme možná byli trochu nervózní, Brno na nás vletělo a dalo gól. Druhou třetinu už jsme začali jinak, tak, jak jsme chtěli.

Právě ve druhé třetině se vám podařilo vyrovnat. Konkrétně tobě, jak jsi tu situaci viděl?
Během toho střídání jsem nejprve jel sám na bránu, to jsem ale nedal. Následné buly jsme vyhráli, Honza Výtisk to nahodil od modré a mně se to tam odrazilo před prázdnou bránu, do které jsem to už jen dorazil.

Kometa neprožívá úplně dobré období, bylo na ledě znát, že jsou pod tlakem a zrovna se jim nedaří?
Bylo vidět, že jsou trochu nervózní. Hlavně potom, co jsme vyrovnali na 1:1, tam to bylo znát. Určitě je to jiná Kometa než na začátku sezony, kdy v podstatě kralovala.

Pod tlakem jsou ale i Tygři. Předpokládám, že není těžké se na zápasy v současné chvíli motivovat...
To určitě není. Poslední dva jdou do baráže, takže tomu se musíme vyhnout. Porveme se o to nejspíše my a Vary, čekám, že to budou hodně vyhecované zápasy. V nich pak budou rozhodovat maličkosti, takže bude třeba, abychom se soustředili hodně na obranu.